Суспільство

У Кропивницькому можуть обмежити встановлення електричного опалення

. 2321

Цьогоріч жителям будинків, де критичне навантаження на трансформаторні підстанції, не надаватимуть дозволи на встановлення автономного електроопалення. Проте вони зможуть встановити газову автономку.

 

opalennja

Як повідомив під час брифінгу заступник міського голови Кропивницького Олександр Вергун, під час опалювального сезону вигорали підстанції через додаткове навантаження.

Коли будували трансформаторні підстанції обленерго, вони не були розраховані на додаткове навантаження – автономне електроопалення у квартирах, – каже посадовець. 

За його словами, минулого року більшість містян, які отримували дозволи на відключення своїх квартир від мереж централізованого опалення, встановлювали еклектичне, а не газове опалення. 

Три підстанції обленерго за опалювальний період 2020-2021 горіли і виходили з ладу. По вулиці Архангельській, Яновського, Волкова. Також на Ковалівці. Мешканці мікрорайонів, де вигорала підстанція, тиждень були без електроенергії взагалі.

У цьому році у міськраді не даватимуть дозволи на встановлення індивідуального електроопалення, якщо так рекомендуватиме «Обленерго».

Перелік цих адрес не великий. Але є такі будинки, де неможливо встановлювати електроопалення, адже навантаження мереж просто не витримає, – каже Олександр Вергун.

Жителям будинків пропонуватимуть робити окремий кабель живлення від трансформаторної підстанції або встановлювати газове автономне опалення.

Нагадаємо, у Кропивницькому будинок на 60 квартир опинився без світла і тепла через аварійний електрокабель.

Загалом у Кропивницькому є серйозні проблеми із централізованим опаленням. Система централізованого теплопостачання міста значно розбалансована, а котли і деякі труби служать понад півстоліття.

270 квартир у Кропивницькому планують примусово відключити від централізованого опалення, а частині їх мешканців планують відшкодовувати 50% витрат на встановлення автономки з міського бюджету.

 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама