Зі старту ринку землі в Україні, з 1 липня, в Кіровоградській області продали дві земельні ділянки розміром 7 га. Однак вартість склала нуль гривень.
Про це стало відомо сьогодні під час тематичної наради у голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Марії Чорної з керівниками структурних підрозділів, представниками громад. На нараді йшлося про запровадження ринку землі та розвиток земельних відносин в регіоні.
– Дивує, чому Кіровоградщина опинилася серед чотирьох областей, які продали ці гектари за нуль гривень, –зазначила Марія Чорна.
Загалом з 1-9 липня по Україні уклали 381 земельну угоду. Це майже 400 га на загальну суму 11 млн грн.
Яка вартість землі в області?
По сільськогосподарських угіддях Кіровоградська область посідає по Україні восьме місце серед решти областей. Площа сільгоспземель складає понад 2 млн га, у тому числі 1,7 млн га ріллі. При цьому, за словами в.о. директора департаменту агропромислового розвитку ОДА Тетяни Булаги, 85% угідь в області – рілля, 12% – сіножаті та пасовища.
Як зазначила Марія Чорна, рейтингові місця займає область і за вартістю землі.
– Кожен землевласник сам вирішує за якою ціною продавати свою землю, – зауважила Тетяна Булага. – Проте до 2030 року буде діяти обмеження – мінімальна ціна на землю. Вона буде на рівні нормативно-грошової оцінки.
Йдеться про третє і четверте місця. Наприклад, найдорожчі в області багаторічні угіддя – 67 тис. грн/га. Наприклад, тоді як нормативно-грошова оцінка ріллі – 31,89 тис. грн/га.
До 2024 року купувати сільськогосподарську землю можуть тільки фізособи-громадяни України з обмеженням в 100 га.
Чому “0” за продаж землі?
Під час наради прозвучали кілька пояснень, чому за продаж вийшло 0 грн.
– Тяжко прокоментувати, бо я не володію інформацією, як вона була отримана. Можу передбачити, що це могло бути купівля-продаж – дарування. При даруванні немає обмеження в нормативно-грошовій оцінці. Можливо був посвідчений договір купівлі-продажу, – прокоментувала приватний нотаріус Кропивницького міського нотаріального округу, голова Нотаріальної палати України у Кіровоградській області Тетяна Балик. – Думаю, якщо зайти в сам розділ державного реєстру і подивитися встановлений договір, який був посвідчений, то отримаємо відповідь на це питання.
Натомість є припущення, що люди просто не готові відкривати інформацію про вартість проданої землі.
– Люди не дуже бажають публічно розповідати за скільки, – каже голова Кіровоградської асоціації фермерів та приватних землевласників Олексій Цоколов. – Впевнений, що в цій справі нулів немає, а там є “кеш”. Ще не готові ні фермери, ні люди бути публічними у фінансових питаннях. Можливо, це продовження тих укладених договорів на 49 років.
При цьому фермери наразі зосереджені на жнивах.
– Від колег звучить, що зараз вони націлені на те, щоб зібрати врожай, – зауважила голова ради сільгоспвиробників регіону Ольга Голобородько.
Також присутнім на нараді як офлайн, так і онлайн анонсували, що 16 липня відбудеться національний круглий стіл на тему обігу сільськогосподарських земель.
- У Новомиргороді дорожники завершують ремонт вулиці (ФОТО)
- У Кропивницькому завершився всеукраїнський етап військово-патріотичної гри «Джура» (ФОТО)
Щоб дізнаватись новини першими підписуйтесь на нас у
Поширюйте
Коментуйте