Яке насилля поширене у Кіровограді?

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 5098

Найбільш розповсюдженим видом побутового насилля у Кіровоградській області є фізичне насильство. Принаймні про це говорить статистика "Телефона довіри" для постраждалих від насилля в сім'ї, створеного в рамках проекту "Надання допомоги жертвам насильства в сім'ї та попередження розповсюдження домашнього насилля, організованого Міжнародною благодійною організацією УЖФ (Український жіночий фонд).

Судячи з цифр найбільше від жорстокості близьких страждають жінки 36-45 років. Серед постраждалих, які звернулися за номером "Телефона довіри", був лише один чоловік, розповідають оператори-консультанти.

"Більшість людей навіть не знають, що є такий Закон України "Про попередження насильства в сім'ї, яким передбачені засоби покарання для кривдників. Люди думають, що прояви насилля є звичними побутовами сварками та непорозуміннями, які мають місце у кожній сім'ї" - розповідає юрист-консультант "Телефона довіри" Валентин Боровіков.

У складний момент життя постраждалий може звернутися за номером "Телефона довіри" й отримати першу консультаційну допомогу. Далі, за потреби, людині надається юридична та психологічна допомога, тимчасове житло. За час поки постраждалий проходить міні-реабілітацію, з кривдником проводиться профілактична робота, виноситься попередження, можливо, він направляється до кризового центру для проходження корекційної програми.

"Сьогодні дільничі, які мали б одразу вирішувати ситуацію, майже нічого не роблять. Здебільшого через свою необізнаність у законодавчій базі, хоча вона і зв'язує їм руки. Більш ефективною їхня робота може бути лише якщо вони працюватимуть спільно з соціальними фахівцями, знатимуть особисто тих соцпрацівників, які закріплені за їхньою територією" - додає Валентин.

Поширена думка про те, що насильником є наркоман, алкоголік чи звільнений з місць позбавлення волі, розповідає Оксана Клименченко, психолог "Телефона довіри", є абсолютним міфом. Здебільшого кривдниками, є колишні військові та міліціонери, через їх психологічно напружену службу. Проте кривдником може стати і людина з психопатологіями, закоренілими комплексами, відчуттям високого соціального статусу та влади у сім'ї. За статистикою прояви насильства частіше виникають у благополучних, матеріально забезпечених родинах.
У разі випадків виникнення насильства в родині психологи рекомендують не зволікати з вирішенням проблеми, не провокувати кривдника, а звернутися за допомогою до дільничого інспектора міліції, кримінальної міліції у справах дітей, центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, управління сім'ї та молоді районної, міської чи обласної держадміністрацій, Служби у справах дітей, громадських організацій, які надають допомогу постраждалим від насильства, або спеціалізованих установ для осіб, що потерпають від насильства.

Світлана Дубина

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити