Суспільство

Аграрії Кіровоградщини хочуть облаштувати тимчасову об’їзну дорогу з сусідньою областю

 Автор: Валерія Жовтун. 4786

Через ремонт дороги на межі з Кіровоградською та Миколаївською областю фермерським зерновозам Кіровоградщини доводиться долати 380 кілометрів замість звичних 120-ти. Нині місцеві аграрії просять допомоги у сприянні комунікації між облдержадміністраціями цих областей, аби об’їзній дорозі на час ремонту все-таки бути.

zernovozu

Фото умовне

Про це  стало відомо сьогодні під час тематичної наради в Кіровоградській облдержадміністрації.

– У Миколаєві будують бетонку і нам треба зерно везти в об'їзд через Кропивницький, Кривий Ріг на Миколаїв. Цей “об’їзд”, а насправді новий маршрут – "золотий". І три теплових режими: в Кривому Розі та в Миколаєві. І замість однієї доби тепер займає три доби, поки зерно дійде до елеватора, – каже голова Кіровоградської асоціації фермерів та приватних землевласників Олексій Цоколов. – Ми вирішували питання, щоб зробити ґрунтову дорогу для вантажівок. 

Йдеться про облаштування такої дороги на території Миколаївської області. 

Але наразі, за його словами, виникли проблемні питання, які потребують вирішення на рівні двох облдержадміністрацій.  

– Питання зараз врегульовується і там об’їзд все-таки знайдемо, щоб там, де реверсний рух дозволили об’їзд, бо це цікавить нас, Кіровоградщину, – зауважила голова Кіровоградської ОДА Марія Чорна. 

На Кіровоградщині вже стартувала жнивна кампанія зі збору ранніх зернових та зернобобових культур. Більшість господарств по області почали збір озимого ячменю. 

Станом на 7 липня в області, за  даними моніторингу департаменту агропромислового розвитку ОДА, зібрано 19% прогнозованих площ озимого ячменю. Урожайність – 45,8 центнерів з гектара, що на 16% вище рівня минулого року.

Ті господарства, які не розпочали жнива, пояснили, що мають перевищені показники вологості зерна. Нагадаємо, цьогоріч на стан вологості зерна вплинули перевищені показники опадів. 

– У цілому по області агрометеорологічні умови склалися цілком сприятливо для формування урожаю більшості сільськогосподарських культур. І сьогоднішня спека, на думку аграріїв,  допоможе підсушити зерно прямо в полі. Загалом ми очікуємо на гарні врожаї. Розраховуємо на валове виробництва зерна в обсязі 3,7 млн, що більше на 37% до рівня минулого року, – зазначила в.о. директора департаменту агропромислового розвитку ОДА Тетяна Булага.

Нагадаємо, на Кіровоградщині “продали” в рамках ринку землі 7 гектарів: виторг нуль?

 

Поширюйте

Коментуйте