Суспільство

Косою, хімікатами і листівками: як у Кропивницькому боротимуться з амброзією

. 2073

Заступник міського голови Кропивницького Олександр Вергун під час брифінгу 13 липня розповів як місто боротиметься з амброзією та іншими карантинними рослинами.

Depositphotos 186736552 s 2019

Нагадаємо, у місті прийнята програма боротьби з амброзією. Минулого року в рамках неї мали б закупити рекультиватори і насіння багаторічних трав, які висаджували б на місцях поширення шкідливого бур'яну, але через коронакризу гроші перенаправили на інші напрямки.

Зараз боротьба з амброзією на комунальних територіях покладена на підприємство «Благоустрій».
Косіння амброзії вже почалось: за правилами воно стартує за тиждень після початку її цвітіння, щоб не дати дозріти і поширюватись далі насінню.

Працівники Держпродспоживслужби нададуть перелік зареєстрованих засобів для боротьби з амброзією, який без шкоди для здоров’я людей знищує цю рослину.

Також підготували 80 тисяч екземплярів листівок про те як боротись з амброзією і розповсюджуватимуть по районах.

У свою чергу Спецінспекція штрафуватиме за бур’яни орендарів земельних ділянок і містян. Керівників установ можуть оштрафувати на 850-1700 грн, а приватних осіб – 340-1360 грн.

За словами Олександра Брюховецького, очільника інспекції, часом проблема виникає із пошуком власників, адже вони проживають не в місті.

Як повідомити про амброзію у Кропивницькому?

Спецінспекція просить повідомляти про місця, де росте амброзія повідомленнями у Вайбер на телефон 095 173 46 35 (Олександр Григорович Брюховецький).

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама