Суспільство

Ціни на житло в Україні можуть зрости через поправки в законодавстві

. 1266

1 липня Верховна Рада схвалила у першому читання законопроєкт № 5600 про податкові зміни, одна з них оподаткуванню ПДВ продажу житла.

dim copy copy

Як припускає президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе, пише видання "Мінфін", якщо закон остаточно приймуть в такому вигляді, ціни на квартири в Україні можуть зрости вдвічі і впаде кількість нового житла, яке вводиться в експлуатацію.

Хоча ПДВ становить 20% і платити його за законопроєктом мав би продаваець, експерти вважають, що фактично ціна зросте на 45%, а цю суму вкладуть у вартість житла.

Зараз ПДВ сплачується останній раз, коли забудовник отримує квартири від підрядника і далі не сплачується. Якщо ж правила будуть змінені, як пропонує законопроєкт, ПДВ з'явиться і при продажу житла від забудовника фізичній особі.

Тобто забудовник вимушений буде сплатити 20% ПДВ на суму, на яку збільшилась ціна житла після його поставки самому забудовнику.

Також законопроєкт пропонує збільшити податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) від продажу третьої і наступних об'єктів нерухомого майна з 5% до 18%.

Зараз законопроєкт опрацьовують в комітетах, готуючи до розгляду в другому читанні.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама