Суспільство

Свиноферму біля Знам'янки перевірили з третього разу: які результати?

. 2939

Держпродспоживслужба планувала перевірити скарги мешканців Знам’янки про сморід від свиноферми, що неподалік міста. Експерти прийшли з перевіркою на свиноферму, але їх не впустили на територію.

Depositphotos 24143701 s 2019

За недопуск державних інспекторів до здійснення перевірки Головний державний ветеринарний інспектор в Кіровоградській області виніс постанову про накладення штрафу в розмірі 50 000 гривень. Підприємець намагався оскаржити штраф у суді, але програв.

Пізніше спеціалісти знову вийшли на об’єкт для обстеження і їх знову не пустили. Цього разу підприємство отрафували на 60 000 гривень, а зараз тривають суди.

Потрапити вдалось лише в червні цього року. Встановлено, що на території суб’єкта господарювання розташовано 6 корпусів з утримання свиней та 5 лагун для збору гною. Гній в лагунах витримується протягом встановленого терміну з наступним вивезенням на власні сільгоспугіддя для використання в якості органічного добрива, однак вивезення гною зі свиноферми проходить після мінімального знезараження в лагунах або взагалі без нього.

Також під час перевірки виявили, що одна лагуна слугує гноєнакопичувачем для декількох корпусів і враховуючи те, що гній з корпусів видаляється до лагуни не одночасно, а по мірі наповнення, неможливо встановити, скільки часу проходить знезараження гною та який термін його переробки.

За результатами обстеження суб’єкту господарювання надали припис про усунення порушень.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама