Суспільство

У кого бюджетники Кіровоградщини закуповують електроенергію

. 3441

 

В Україні третій рік працює ринок електроенергії, що дозволяє замовникам закуповувати електроенергію у різних підрядників, а не лише в місцевого обленерго, як це було раніше.
Тож як ринок електроенергії позначився на закупівлях лікарень, сільрад чи комунальних підприємств Кіровоградщини? Чи з’явились нові постачальники і яким процедурам надають перевагу замовники – конкурентним торгам, чи прямим угодам?
Ми дослідили закупівлі бюджетників області у розрізі 2020 і 2021 років на прикладі періоду березня-травня. І цим матеріалом розпочинаємо цикл публікацій на тему енергоринку в нашій області.

elektro

Закупівлі електроенергії навесні 2020

 

Згідно з даними модуля аналітики bi.prozorro, протягом вказаного періоду дослідження на Кіровоградщині 85 замовників провели 99 закупівельних процедур електроенергії, включно з угодами про відшкодування витрат на електрику (наприклад, коли сільрада сплачує за освітлення структурі, в якої орендує приміщення тощо).

Сумарно електроенергії за укладеними угодами придбали на 45,6 млн грн.

Учасники, з якими укладали угоди про поставки електроенергії зареєстровані в Кіровоградській, Черкаській, Київській, Сумській, Харківській, Волинській областях.

За сумою виграних пропозицій п’ятірка лідерів виглядає так:

rynen1


ТОВ «КІРОВОГРАДСЬКА ОБЛАСНА ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ» – у залежності від кількості та періоду укладення договору, а також враховуючи відповідні податки, для замовників Кіровоградщини підприємство постачало електроенергію за ціною від 0,9 грн до 4,06 грн за кВт.

ТОВ «ЄВРОЕНЕРГОТРЕЙД» з Черкас продавало електроенергію по 1,72-2,63 грн за кВт.

Львівське ТОВ «КАСТУМ» за вказаний період уклало угоду з одним замовником, згідно з якою вартість електроенергії склала 2,5 грн за кВт.

Київське ТОВ «ЕНЕРГУМ» продавало електроенергію по 1,35-1,49 грн за кВт.

ТОВ «СЕРВІС ГРУПП ЛТД» з Харкова за умовами договору запропонувало електроенергію по 1,82 грн за кВт.
Серед усіх закупівельних процедур, проведених за цей період, конкурентних торгів було 6,1%, переговорних процедур за нагальною потребою – 39,4%, прямі угоди – 47,5%.

rynen2

Закупівлі електроенергії навесні 2021

Згідно з даними модуля аналітики bi.prozorro, протягом періоду дослідження на Кіровоградщині 170 замовників провели понад 200 закупівель електроенергії.

Наразі сума цих угод складає 46,3 млн грн.

Серед постачальників є підприємці з Кіровоградської, Вінницької, Дніпропетровської, Харківської, Черкаської, Львівської, Миколаївської, Одеської областей.

За сумою виграних пропозицій, п’ятірка лідерів виглядає так:

rynen3

 

ТОВ «КІРОВОГРАДСЬКА ОБЛАСНА ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ» – залежно від кількості та періоду укладення договору, а також враховуючи відповідні податки, для замовників Кіровоградщини підприємство постачало електроенергію за ціною від 1,96 грн до 4,72 грн за кВт./год.

ТОВ «КАСТУМ» продавало електроенергію за ціною 1,74-3,64 грн за кВт./год.

ДП ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ «УКРІНТЕРЕНЕРГО» – у цього держпідприємства, що підпорядковується Міністерству розвитку економіки, закуповували електроенергію виключно напряму, як у «постачальника останньої надії». Тобто, коли установи не встигли провести тендери, чи їхній постачальник не дотримався умов договору. Вартість електроенергії від ДП порівняно найвища і становила 4,24-4,53 грн за кВт./год.

ТОВ «ЄВРОЕНЕРГОТРЕЙД» постачає електроенергію для обласної спортшколи «Надія» по 3,34 грн за кВт/год.

ТОВ «ЕНЕРГОГАЗРЕЗЕРВ», що зареєстроване у Черкасах, запропонувало ціни від 3,7 до 4,06 грн за кВт/год.
Протягом весни 2021 року замовники Кіровоградщини купували електроенергію переважно напряму, без проведення конкурентних аукціонів. За типом тендерів процедура звітування про укладений договір складає 59,7% від усіх закупівельних процедур. На відкриті торги припало 7,4%. Були випадки закупівель електроенергії за так званими «ковідними» угодами, без проведення тендерів.

rynen4

Підсумовуючи відзначимо, що більша частина закупівель електроенергії замовниками з Кіровоградщини проходить через прямі угоди. Лідером за кількістю підписаних угод та їхньою сумою є місцева «КІРОВОГРАДСЬКА ОБЛАСНА ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ». Втім, з'явилися і нові постачальники з інших міст.

Анастасія Зубова

#досвід_регіонів_енергетика

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама