Суспільство

Кіровоградщина: непаспортизованими залишаються 94 сміттєзвалища

. 637

Наразі до обласного реєстру сміттєзвалищ по області включили 308 місць – 76,6% по області. Ще 94 місця – непаспортизовані. 

zvalysche 

Як повідомляє пресслужба облдержадміністрації, сьогодні під час тематичної апаратної наради в ОДА головам громад доручили паспортизувати звалища твердих побутових відходів.

Паспортизація по районах: Голованівський – 69,2%, Кропивницький – 77,1%, Новоукраїнський – 76,2%, Олександрійський – 85,7%.

Кажуть, 100% паспортизацію досягнули в Гайворонській міській, Голованівській, Заваллівській та Побузькій селищних територіальних громадах Голованівського району, Бобринецькій, Знам’янській та Кропивницькій міських, Гурівській сільській та Новгородківській селищній територіальних громадах Кропивницького району, Новоукраїнській та Помічнянській міських, Ганнівській, Рівнянській, Глодоській, Тишківській та Злинській сільських територіальних громадах Новоукраїнського району, Олександрійській міській та Петрівській, Онуфріївській селищних територіальних громадах Олександрійського району.

Також у департаменті екології ОДА закликають голів громад області провести щорічні лабораторні дослідження впливу відходів, розміщених на сміттєзвалищах, на стан атмосферного повітря, ґрунтів, підземних та поверхневих вод. Крім цього, очільникам громад доручили актуалізувати дані інвентаризації сміттєзвалищ твердих побутових відходів із зазначенням географічних координат, відповідно до сервісу GооgleМар.

Зауважимо, що стихійні сміттєзвалища, коли люди викидають сміття просто до посадок, ярів, водойм, – забруднюють навколишнє середовище. Залишається проблемою не лише стихійні сміттєзвалища, а й відсутність системи роздільного збору побутових відходів та їх переробки. Торік “Гречка” вже писала, чи все-таки можуть збудувати у Кіровоградській області сміттєпереробний завод і чого не робили цього досі.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама