Суспільство

Школярі з Помічнянської громади серед переможців міжнародного конкурсу архітектурних проєктів (ФОТО)

. 1307

Учнівська команда Помічнянської загальноосвітньої школи І – III ступенів №1 імені Героя України Євгена Березняка з проєктом "Зелене місто" потрапила до переліку найкращих команд України та отримала одну з п’яти нагород в рамках міжнародного архітектурного конкурсу для школярів «OSCAR» у Франції.

ck

Як повідомили в регіональному відділенні Асоціації міст України, темою цьогорічного конкурсу від Європейського дому архітектури «Maison européenne de l’ architecture» стало «Життя майбутнього».

Наприкінці лютого учні 6-го долучились до проєкту, щоб з’ясувати як можна використовувати природні матеріали для формування архітектури майбутнього.

Рішенням школярів стало створення екологічних будинків майбутнього у природному навколишньому середовищі з використанням штучного інтелекту та відновлювальної енергії.  

«Наші будови, крім набору житлових та інших приміщень, мають так звані «зелені зони»: мініпарки, сквери, квіткові клумби на мансардах і теплиці з овочами та фруктами на дахах. Будинки будуть модульні, в них розмістяться житлові та готельні комплекси, офіси, ресторани й навіть обсерваторія, зони побутового обслуговування й розваг, парки та сквери, атракціони й медичні центри.

На певній висоті між висотними будівлями розташовуються горизонтальні модулі. Модулі можуть додаватися за потребою. Така конструкція дозволяє при необхідності добудовувати місто за принципом конструктора. Кожен вертикальний модуль буде виступати самостійним житловим кварталом з усією інфраструктурою, необхідною для життя. Модулі міста будуть об’єднані в один архітектурний ансамбль. Під будинками будуть знаходитися резервуари для збору води. Це буде відбуватися так: на даху встановлена лійка, в яку буде надходити дощова вода, стікати по трубі та попадати в підземний резервуар.

Будівлями, квартирами, офісами буде керувати штучний інтелект. Мешканці зможуть вести з об’єктом діалог, даючи йому актуальні команди: встановити певну температуру у вітальні та спальні, приготувати теплу ванну, сформувати меню з наявних у холодильнику продуктів.

Вікна перестануть бути тільки прорізом, через яке в приміщення потрапляє природне світло. Вони перетворяться на екрани віртуальної реальності та зможуть давати людині інформацію про поточну погоду, атмосферний тиск, ймовірність опадів й не тільки.

Місто розбито на 2 зони: житлову та ігрову, стадіон та атракціони. Це дуже зручно - працювати, відпочивати та вирішувати побутові питання, можна не виїжджати за межі свого району, не залишаючи будинок. Весь спектр функцій буде доступний з різницею в кілька десятків поверхів. А відмінною рисою таких «захмарних» міст буде раціональне використання ресурсів, енергії й води зокрема. А також економія власного часу – проведення дозвілля, спілкування з ріднею, друзями.

Переміщатися можна буде підземними та наземними трасами. Транспорт - це електромобілі, які використовуватимуть сонячну енергію. Перевезенням пасажирів займеться громадський транспорт, що генерує екоенергію.

В нашому місті будуть гігантські конструкції у формі соняшників, які вкриють вулиці від спеки в денний час і освітлять їх за допомогою накопиченої енергії ввечері та вночі», -  так описали свій задум діти  і, звісно, візуалізували проєкт «Зеленого міста» в макеті.

Зрештою, команда з восьми учнів  - Богдан Гавкалюк, Максим Гресько, Іванна Огир, Анастасія Фанасютина, Олександра Філоненко, Дар’я Шапранова, Софія Бондаренко, Богдан Примак та двох вчительок – Олени Трибко (вчителька інформатики та математики), Людмили Шишкова (вчителька трудового навчання) стали однією з найкращих команд України, яку високо оцінило міжнародне журі

219209596 1008044876610143 2620679313819454451 n

 

 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама