Суспільство

Заборгували 3,5 мільйони: у Смоліному рятувальникам 7 місяців не платять зарплату

. 928

Працівникам державної пожежно-рятувальної частини в селищі Смоліне Новоукраїнського району 7 місяців не платять заробітну плату, повідомляє «Суспільне».

 

61f1c3233bf3bfe4

За словами командир відділення Леоніда Котляренка, за пів року звільнились 10 людей. Зарплатна заборгованість – 3 мільйони 444 тисячі гривень.

Зараз у рятувальній частині працюють 19 людей.

Через зарплатні борги працівники звільняються, – сказав Леонід Котляренко. – Хто пішов на іншу роботу, хто перевівся. Зазвичай, рятувальники працюють добу через три. Але зараз так не виходить, бо особового складу мало. Добу через дві ходимо.

Леоніду за 7 місяців винні 80 тисяч гривень заплати.

Пожежна частина знаходиться на утриманні державного підприємства «Східний гірничо-збагачувальний комбінат», що обслуговує Смолінську шахту.

Пожежно-рятувальна частина відноситься до головного управління, як об’єктовий підрозділ. Але утримується вона підприємством «Схід ГЗК». Відповідний договір уклали на початку 2021 року, – розповіла речниця служби з надзвичайних ситуацій в області Оксана Мачак.

За словами заступника селищного голови Смоліного Володимира Бойка, крім шахти, рятувальники мають виїжджати на виклики у 22 села Смолінської громади: Те, що нам пропонує міністерство – зробити місцеву пожежну охорону – неможливо. Тому що на такий населений пункт, як Смоліне, має бути повноцінна пожежна частина. Ми пропонували взяти частину на державне фінансування.

Оксана Мачак сказала, що підрозділ знаходиться на окремому штаті і затверджений окремим наказом ДСНС України. Переведення його на державне фінансування неможливе.

За її словами, через зарплатні борги подали позов в господарський суд.

Журналісти направили інформаційний запит директору державного підприємства "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" Антону Бендику. Попросили прокоментувати, чому не виплачують зарплату рятувальникам та коли виплатять.

Нагадаємо, "Схід ГЗК" заборгував не лише рятувальникам. Минулого тижня працівники Державного підприємства «Схід ГЗК» відмовились спускатися в шахту і 5 діб перекривали дороги з вимогою виплатити їм борги із зарплати за червень. Така ситуація на підприємстві далеко не вперше.

 


 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама