Суспільство

Які проєкти кропивничани надіслали на громадський бюджет-2022: підбірка найцікавіших

 Автор: Валерія Жовтун. 3309

У Кропивницькому містяни надіслали на “Громадський бюджет-2022” 40 проєктів малих та 4 соціальні. З цього переліку “Гречка” відібрала, на думку редакції, п’ятірку найцікавіших ідей. 

tvor4i fest

«Мультифест Творчі»

Кропивничани протягом червня надсилали до міськради ідеї майбутніх проєктів. У разі перемоги їх можуть реалізувати в Кропивницькому коштом міського бюджету. До речі, серед поданих проєктів чимало дитячих, спортивно-ігрових майданчиків та навіть облаштування тротуарів. На них зупинятися не будемо, а публікуємо підбірку найцікавіших проєктів:

Інсталяція «Парад планет»

Йдеться про встановлення інсталяції «Парад планет» (візуалізація планетної системи) на вулиці Дворцовій. Місце розміщення інсталяції – частина вулиці навпроти обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є.Маланюка та закладу «Sho bar». 

parad pl

Це буде арка зі світлодіодними стрічками та каркасами планет. 

Зазначають, що така інсталяція може стати навіть туристичною родзинкою міста.

Авторка проєкту:  Катерина Колева. Бюджет: 300 тис. грн.  

Фестиваль мистецтва та культури «Мультифест Творчі»

У місті пропонують організувати та провести дводенний фестиваль мистецтва та культури «Мультифест Творчі».

Місце проведення – театральна площа, площа перед Кропивницькою міською радою.

До фестивалю планують залучати музичні, танцювальні, художні, театральні, творчі колективи міста, а також влаштувати авторський квест з історії міста.

У бюджеті проєкту розписані кошти на облаштування локацій, інсталяцій, закупівля фарби для холіфесту та навіть оренда повітряної кулі.

Автор проєкту:  Дмитро Таращук. Бюджет: 300 тис. грн.

Мистецький простір «Серце міста»

Планують облаштувати територію у середмісті, між Музеєм мистецтв, готелем «Київ» до зупинки громадського транспорту по вулиці Великій Перспективній, 60 та 50.  

mystezkiy prostir

Мета – підвищити архітектурну та туристичну привабливість міста, створити зону культурного відпочинку мешканців та гостей міста.

У бюджеті проєкту передбачені кошти на облаштування лавок для відпочинку, сучасних оригінальних тумб для розміщення реклами культурних заходів в місті, озеленення простору туями та ялівцем, сучасне енергоощадне освітлення, урни для сортування сміття. 

Авторка проєкту:  Тетяна Ткаченко. Бюджет: 300 тис. грн.

Науковий пікнік

Проєкт пропонує проводити в місті фестиваль для дітей та дорослих "Науковий пікнік".

Місце проведення – парк Перемоги. 1 червня 2022 року на День захисту дітей

На відкритих майданчиках волонтери серед науковців та дослідників ознайомлять відвідувачів «Наукового пікніка» з астрономією, фізикою, хімією, біологією, екологією, програмуванням та образотворчим мистецтвом. Ознайомленні відбуватиметься у форму інтерактивних експериментів, майстер-класів та лекцій.

Авторка проєкту вважає, що такий захід підвищить зацікавленість молоді та дітей до науки. Схожі ініціативи популярні в інших містах України.

Авторка проєкту:  Яна Вічірко. Бюджет: 300 тис. грн. 

VeteranoKayaks

Проєкт VeteranoKayaks направлений на реабілітацію та ресоціалізацію учасників бойових дій. Через популяризацію каякінгу серед учасників російсько-української війни планують зменшити негативні психологічні наслідки післявоєнного синдрому, а також мотивувати до занять спортом надалі.

Також авторка проєкту каже, що серед інших завдань проєкту – промоція туристичних напрямків Кропивницького.

Заняття відбуватимуть на набережних річок Сугоклеї та Інгулу.

У бюджеті проєкту передбачені закупівлі восьми двомісних човнів, а також до них весел, рятувальних жилетів та захисних шоломів.

Авторка проєкту:  Наталія Салімова. Бюджет: 299,2 тис. грн.

Наразі всі проєкти перебувають на розгляді міськрадою. 

Голосування за відібрані проєкти заплановане на вересень.

 

Поширюйте

Коментуйте