Суспільство

На честь бізнесмена у Кропивницькому назвали стадіон

. 3705

У Кропивницькому футбольний стадіон "Зірка" відтепер носить назву "стадіон «Зірка» імені Станіслава Березкіна".

unnamed copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy

Заяву про перейменування оприлюднили на сайті футбольного клубу "Зірка" вчора, 26 липня.

Зараз президентом футбольного клубу є Максим Березкін, син бізнесмена і нардепа Станіслава Березкіна, який помер в грудні 2020

Стадіон «Зірка» - це спортивно-оздоровчий комплекс у Кропивницькому на вул. Гагаріна 1а, що займає площу майже 6 гектарів. Комплекс складається з футбольного стадіону, фітнес-клубу, ресторану і готелю. Стадіон знаходиться в приватній власності. Його власником є Товариство з обмеженою відповідальністю «ФК Зірка».

Офіційно син Станіслава Березкіна Максим купив ФК "Зірка" у 2011 році. В 2013-2014 роках у ході реконструкції на стадіоні були замінені газон, система освітлення і табло, а також оновлена ​​легкоатлетична інфраструктура стадіону, що дозволило йому прийняти чемпіонати України з легкої атлетики в 2014 і 2015 роках.

Ще в 2016 керівництво компанії «Креатив», у рамках процедури банкрутства, звернулося до поліції з вимогою накласти арешт на стадіон «Зірка», який контролюється структурами нардепа Станіслава Березкіна.

Тодішнє керівництво ПрАТ «Креатив» стверджувало, що стадіон був побудований на гроші агрохолдингу, точніше на гроші державних банків, які кредитували агрохолдинг.

Як зізнався Максим Березкін, який є Президентом ФК «Зірка» і який в минулому був одним з керівників агрохолдингу «Креатив», «в реконструкцію стадіону промислова група «Креатив» вклала понад 50 мільйонів гривень»

Наразі процедуру банкрутства ПрАТ «Креатив» завершено. Серед постраждали, які так і не повернули свої гроші низка кредиторів, і державні банки Ощадбанк та Укрексімбанк. Органи поліції розслідують низку кримінальних проваджень відносно фінансових зловживань в компанії «Креатив».

У грудні 2019 детективи НАБУ за процесуального керівництва САП повідомили 13 особам про завершення розслідування за підозрою їх у заволодінні 20 млн дол. США АТ «Ощадбанк». Серед підозрюваних і екснардеп, і члени його родини.

За даними слідства, у період 2013 –2014 років посадові особи приватних підприємств, що входили до групи компаній «Креатив», у змові з посадовими особами АТ «Ощадбанк» підробили документи з метою отримання в держбанку кредиту на суму 20 млн дол. США нібито на купівлю насіння соняшника. Після отримання коштів власники «Креативу» вивели їх за кордон на рахунки компаній, зареєстрованих у Белізі та Швейцарії. А згодом цими ж грошима сплатили купівлю корпоративних прав компаній, що володіли цінною нерухомістю.

Детективи НАБУ мають докази, що, ухвалюючи рішення про надання кредиту, посадовці АТ «Ощадбанк» спирались на неперевірені, а в деяких випадках і підроблені документи, частина з яких створювалась за їхньої ж участі.

В результаті корупційної схеми з «Ощадбанку» фактично вивели 20 млн дол США (160 млн грн в еквіваленті на момент вчинення злочину), що призвело до списання майнових прав та, як наслідок, до зменшення активів АТ «Ощадбанк» (збитків) на суму 133 млн грн через здійснення витрат на формування резерву за цим кредитом. 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама