Суспільство

Жителі Долинської вийшли проти закриття пологового (ВІДЕО)

. 2100

Проти закриття пологового та гінекологічного відділень протестували в Долинській. Голова громади спілкуватися до протестувальників не вийшов. Сказав, що про акцію його попередили за годину до її початку.

 

5008cc1c9a45ee51

«Суспільне Кропивницький» дізнавалось про вимоги протестувальників і що з приводу закриття каже міський голова.
О 10 годині ранку протестувальники зібрались біля будівлі міської ради у Долинській. За словами співініціатора акції Андрія Рисіва, у мітингу взяли участь 100 людей. Це представники громадських організацій, депутати міськради, звільнені працівники лікарні, жителі Долинської та навколишніх сіл.

"Моя дружина народжувала у пологовому відділенні Долинської. Якби не акушер-гінеколог, то її вже, мабуть, не було б в живих. Вона її врятувала, так як треба було їхати в Кропивницький, в перинатальний центр, але туди не довезли б. Ми вимагаємо відновити роботу гінекологічного та пологового відділень", – сказав Андрій Рисів.

Вікторія Лисенко на акцію приїхала з села Богданівка.

"Я народила двох дітей в цьому пологовому будинку. Дуже погано, що його закривають. Ну як можна породіллі доїхати до Кропивницького, це ж 100 кілометрів від нас. Швидких немає, ні одна швидка не доїде за півгодини з Кропивницького, це неможливо".

Валентина Рєзніченко із села Марфівка каже: протестує проти закриття гінекологічного відділення.

"Як старі, немічні люди можуть добиратися до лікарні? Ще Долинська, як Долинська. А як доїхати до Кропивницького, хто туди поїде".

Протестувальники з міським головою Євгенієм Звіздовським не поспілкувалися. У приміщення їх не пустила муніципальна варта. Голова каже: про акцію його попередили за годину до її початку, тому не готовий спілкуватися з її учасниками.

"Стосовно пологового відділення, воно оптимізується з хірургічним відділенням. Там прийматимуть пологи і надалі. Щоб залишити на роботі 18 людей, я навіть не бачу нагальної потреби для цього. В місяць у пологовому відділенні приймають від 6 до 10 пологів, але ж ви не забувайте, ми обслуговуємо 4 громади і утримуємо лікарню самі".

18f2d5e703cde733

Міський голова розказав, за пів року на дофінансування лікарні з бюджету громади виділили понад 7,5 мільйонів гривень. За словами директорки лікарні Галини Григоренко, до кінця року на зарплату 270 працівникам не вистачає 5, 5 мільйонів гривень.

"Для того, щоб утримувати пологове відділення, місячна заробітна плата для 18 працівників складає 260 тисяч. За перше півріччя ми виплатили працівникам пологового відділення 1 мільйон 544 тисячі гривень. А до кінця року ця сума взагалі буде до 3 мільйонів. Перед тим, як укласти пакет з Національною службою здоров'я України, вони виставляють нам вимоги. Перша, щоб у лікарні працювали 4 лікарі акушери-гінекологи і 4 анестезіологи-реаніматологи. Ми подавали в "Прозоро", нас не приймали. А гінекологічне відділення працює, ліжка переведені в хірургічне відділення".

У пологовому відділенні Долинської центральної лікарні наразі перебуває три породіллі. Зорина Фалуж каже: народила тут дівчинку. Приїхала із села Мар’янівка Устинівської громади за 50 кілометрів.

"Приїхала сюди, бо до Кропивницького дуже далеко їхати. Так як мене привезли сюди вночі, сім хвилин на першу, то я не уявляю, що робила б, якби до Кропивницького їхали! Я тут народила трьох дітей і хочу, щоб працювало це відділення".

За словами акушерки Валентини Буряченко, вона працювала у пологовому відділенні 40 років. 20 червня отримала попередження про скорочення разом з 18 працівницями відділення.

Акція протесту у Долинській тривала дві години.

 

 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама