Суспільство

Хто спокусився "ковідною електроенергією" на Кіровоградщині

. 3711

Наприкінці березня поточного року Кабінет Міністрів України вніс чергові зміни до так званої «ковідної постанови», дозволивши бюджетникам два місяці закуповуватись електроенергією у постачальників універсальних послуг, без проведення конкурентних торгів. На хвилі боротьби з коронавірусом дана ініціативи особливогоспротиву не зустріла. Тим не менш, цілком прогнозовано ціна кіловат-години енергії для замовників, що все ж спокусились на пропозицію Кабміну, виявилась дорожчою від ринкової.

elektroenergija
Загалом за два місяці, поки зміни до постанови діяли, 10 замовників регіону придбали у ТОВ «Кіровоградська обласне енергопостачальна компанія» ковідної електроенергії на суму 1,14 мільйона гривень.

Найбільше можливість не проводити торги сподобалась Петрівській селищній раді. Загалом 10 з 11 договорів на придбання електроенергії за «ковідною процедурою» були підписані радою, її відділами та підпорядкованими освітніми закладами. Ціна однієї кВт/год практично для всіх петрівських замовників складала 4,05 гривні і лише Володимирівському закладу дошкільної освіти "Малятко" довелось викласти 4,07 грн за кВт/год.

Ще більше не пощастило єдиному сторонньому замовнику - Новомиргородському психоневрологічному інтернату, який 29 квітня підписав з «Кіровоградською обласною енергопостачальною компанією» договір на поставку електроенергії за ціною 4,41 грн за кВт/год.

Зауважимо, що в той же період згадана вище «Кіровоградська ОЕК» за результатами конкурентних торгів  домовилась про постачання електроенергії для Територіального центру соціального обслуговування Гайворонської міської ради за значно нижчим тарифом – 3,58 грн за кВт/год.

Засновником ТОВ «Кіровоградської обласно енергопостачальної компанією» наразі вказано столичну ТОВ «Енергопоставка» Нелі Костенко, яка має відношення до групи-компанії ВС Енерджі Інтернейшнл. Керівник фірми - Олег Валентий, якому також належить селянсько-фермерське господарство «Валентого Олега Миколайовича» у Високих Байраках.

Павло Лісниченко

#досвід_регіонів_енергетика

Поширюйте

Коментуйте


Реклама