Суспільство

Щербаківську балку з радіоактивними відходами відключили від електроенергії: чим це загрожує

. 2036

Вчора відключили від електроенергії адмінбудівлю ДП «Схід ГЗК» та Щербаківську балку, де зберігаються шлами, радіоактивні відходи від роботи урановидобувних шахт.

radiaciya

Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

Маємо реальну загрозу екологічного лиха в самому центрі країни. Також на адресу ДП прийшло повідомлення про знеструмлення урановидобувних шахт «Схід ГЗК» у разі несплати 80 млн грн боргу перед постачальником електроенергії, – йдеться в повідомленні.

За його словами, трудовим колективам шахт «Новокостянтинівської», «Інгульської», «Смолінської» винні частину виплат за червень та аванс за липень.

Як кризовий оцінює стан матеріально-технічного забезпечення підприємства – лише на декілька днів залишились дизельного палива.

Працівники ДП, лідери місцевого осередку Незалежної профспілки Гірників України впевнені, що у разі, якщо протягом 2-3 днів не буде прийняте рішення щодо державної грошової підтримки ДП «Схід ГЗК» - підприємство буде вимушене вийти в режим простою. Люди готові у будь-який момент відновити акції протесту з перекриттям транспортних магістралей, – повідомив Михайло Волинець.

Як повідомив «Гречці» голова незалежної профспілки ДП «СхідГЗК» Дмитро Бондарєв, сьогодні відбулась нарада в Міністерстві енергетики щодо виплати зарплат шахтарям та боргу за електроенергію. Про результати буде відомо завтра.

За його словами Щербаківська Балка – це колишній кар’єр, який заповнювали водою. Він знаходиться на території колишнього Петрівського району. Там звалище радіоактивних відходів від виробництва уранового оксидного концентрату.

Коли відключена електроенергія вода не буде поступати в балку. Зрозуміло, що не через місяць, але рано чи пізно пересохне. Буде радіаційний пил.

Пояснює, наповнюють кар’єр водою, щоб вітер не розносив пил і не було забруднення.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама