Суспільство

Півтора місяця не працює ліфт: за ремонт платитимуть мешканці багатоповерхівки у Кропивницькому

. 1584

У багатоповерхівці по вулиці Героїв України, 38 у Кропивницькому півтора місяця не працює ліфт. Тепер мешканцям доведеться або ходити пішки, або скидатись самостійно. Швидше за все, так доведеться робити й іншим мешканцям багатоповерхівок. Пояснюємо чому.

 lift

Ремонт ліфта не входить в тариф

До «Гречки» звернулись мешканці будинку, де сталась поломка.

Жителька багатоповерхівки Марія Семенівна пояснює, у будинку проживає багато людей старшого віку, яким важко спускатись і підійматися до квартири без ліфта.

Начальниця ЖЕО №4 Людмила Запорожець розповіла, що у ліфта згорів тяговий двигун. Щоб його відремонтувати треба 8900 гривень. Але такої послуги немає в тарифі ЖЕО, який сплачують мешканці. Люди платять лише за обслуговування ліфта.

Проте, якщо у мешканців немає заборгованості, то їм йдуть на поступки, але у цьому під'їзді є борги.

Якщо у жителів під’їзду немає заборгованості, то вони пишуть заяву, щоб відремонтували ліфт за кошти, які знімуть з інших послуг. Через те, що у під’їзді на сьогодні 18700 борг ми не можемо надати цю послугу, – каже Людмила Запорожець.

Тобто зараз мешканцям під'їзду, яким треба ліфт, доведеться або ходити пішки, або скинутись на ремонт самостійно. 

Така ситуація з тарифом типова. Тож, якщо ви уважно не дивитесь на складові тарифу в вашому ЖЕО чи ОСББ, то знайте, що ремонт даху, заміна дверей і інші ремонти стануть вашими додатковими витратами.

Що ЖЕО робить з боржниками?

Пенсіонерка каже, борги дійсно є, але що ж робити людям, які платять справно?

– У нас більшість живуть пенсіонери 79-83 роки, які отримують мізерну пенсію і платять квартплату. А ті, хто має трикімнатні квартири й здають їх – не платять і мають 10 тисяч боргу, – каже пані Марія.

Подати в суд на боржників ЖЕО не можуть, бо на це теж треба гроші.

Щоб в суд звернутись треба заплатити, а в тариф не закладали це. Раз у квартал боржникам носять попередження, – каже начальниця ЖЕО №4.

Тобто фактично комунальники нічого не можуть зробити з боржником, якщо він таки не вирішить заплатити.

Хіба коли боржники приходять по довідки, приписатись або виписатись їм ці послуги не надають. Тоді людям пропонують або договір реструктуризації заключити або заплатити всю суму відразу. Часто борги гасять перед продажем квартири. 

Нагадаємо, новий власник квартири не зобов'язаний оплачувати комунальні борги попередника, якщо вони раптом виявились після придбання житла.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама