Суспільство

Перебудова центрального скверу: чи не доведеться місту повертати гроші орендарю?

 Автор: Анастасія Дзюбак. 4440

У Кропивницькому активно готуються до реконструкції центрального скверу.  

Нагадаємо, навесні з’явилась інформація, що у центральному сквері Кропивницького, який на 50 років здали в оренду, побудують «Мак Дональдз», а також проведуть реконструкцію території вартістю 7 мільйонів гривень.

makdo 1

Потенційний вигляд скверу після реконструкції, наданий "МакДональдз"

Частина громади виступила проти, адже заплановані зміни передбачають спилювання дерев, а це чи не єдина зелена зона в середмісті.

Представники влади аргументували, що сквер у аварійному стані, бюджетних грошей аби привести його до ладу немає, а це шанс і привабити у місто бізнес, і облагородити центральну частину міста.

Під час проведення громадських слухань, експерти заявили, що велика частина дерев у сквері потребує знесення через внутрішню гниль. Представники ГО «Озеленення Кропивницький» заявили, що подаватимуть до суду на міську раду, за те, що допустили такий недогляд у сквері.

Фактично будівництво буде проводити не мережа ресторанів, а орендар скверу – ТОВ «Укрсфера», а «Мак Дональдз» лише братиме у них в оренду приміщення згодом.

Тому виникло іще одне питання, окрім суто екологічного.

У договорі оренди скверу "Укрсферою" від 2006 року йдеться про те, що у випадку поліпшення стану земельної ділянки за згодою орендодавця підлягає відшкодуванню. Умови, обсяги та строки відшкодування передбачаються додатковою угодою.

dog

У міській раді кажуть, що юридично перестрахувались і орендар, у разі благоустрою скверу, не зможе вимагати грошей за це.

«У договорі, укладеному в 2006 році дійсно є такий пункти. Ми консультувались із юридичним управлінням щодо цього. Умови відшкодування передбачаються додатковою угодою, яка укладається до основного договору оренди. По-перше, дану додаткову угоду про повернення коштів (поворотну фінансову інвестицію) ми не укладали. По-друге, ми вже уклали меморандум з «Укрсферою» стосовно капітальних вкладень в реконструкцію цього скверу. Плюс до цього, вчора ми уклали додаткову угоду і виключили цей пункт з основної угоди про оренду взагалі», - каже Роман Лунгол, керівник управління земельних відносин.

Тим часом у сквері вже зрізали старі ліхтарі і готуються до будівельних робіт. У свою чергу екоактивісти готуються реагувати на спроби спиляти дерева.

 

Поширюйте

Коментуйте