Як кіровоградська "гімназія Короткова" вирішуватиме проблеми з законодавством?

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 3643

 Скорочення кількості юних кіровоградці, що навчаються у Кіровоградському обласному загальноосвітньому навчально-виховному комплексі гуманітарно-естетичного профілю (гімназія-інтернат-школа мистецтв) “Пролісок” (у народі - «ліцей Короткова»), є однією із умов законодавства, згідно з якими фінансується навчальний заклад.

27 серпня до Бюджетного кодексу України, рішенням Верховної ради, було внесено зміни, що набувають чинності з 01.01.14 р., згідно з якими (далі текст подається у скороченому вигляді - Авт.): «… до складу видатків на загальну середню освіту, що здійснюватимуться з обласних бюджетів, входять видатки на фінансування таких загальноосвітніх навчальних закладів: спеціалізовані школи-інтернати, ліцеї-інтернати, гімназії-інтернати, колегіуми-інтернати, - за умови, що не менше 70% кількості учнів, які здобувають освіту у цих навчальних закладах, є жителями населених пунктів, розташованих на території області (крім населеного пункту, де розташовано такий заклад)».

 Як вирішуватимуть ситуацію, що склалася у «Проліску» «Гречці» розповів директор навчального закладу Анатолій Коротков:

«Раніше, скільки ми існуємо, була норма набору: не менше 30% учнів з області. Зараз у нас таких дітей 47,9% і 52 % учнів - з Кіровограда. Але тепер, після появи змін у Бюджетному кодексі, аби заклад і далі фінансувався з обласного бюджету, необхідно або зробити добір учнів, або відрахувати їх.

Нічого страшного у нинішній ситуації немає. Скорочення кількісного складу як такого у гімназії не буде, до нас лише приєднають Олександрійську гімназію-інтернат - заклад такого ж профілю як у нас, яка стане нашим структурним підрозділом. Там більше 200 учнів навчається, за рахунок них ми також збільшимо кількість дітей з області. Уже є рішення постійної комісії обласної ради, усі офіційні документи по приєднанню, чекаємо голосування сесії.

Але в нас класи переповнені (більше 30 чоловік при нормі 28 учнів), тому там, де вчаться діти з Кіровограда, буде невелика «чистка». Доведеться забрати документи тим учням, у яких рівень знань не відповідає стандарту гімназиста, тобто тим, хто має оцінки по предметам нижче 8 балів. Таких учнів у нас небагато - до 30 (так вийшло, що це кіровоградці – авт.). Вони заберуть документи з гімназії й самостійно обиратимуть собі навчальний заклад. Але вони можуть продовжити навчатися у нашій Школі мистецтв, оскільки вона є позашкільним закладом. Список кандидатів, яким доведеться забрати документи був оголошений батькам. Подібні відрахування за успішністю у навчанні у нас проводяться після кожного навчального року. Наша вимушена оптимізація закінчиться до кінця цього навчального семестру, батьки деяких учнів уже почали забирати документи».

Спілкувалась Світлана Дубина
Фото автора

 

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити