Суспільство

200-літню кропивницьку школу “з’їдає” грибок?

 Автор: Валерія Жовтун. 6671

До редакції “Гречки” звернулася мама двох учениць школи №14 Олександра Чучупал. Каже, що кропивницьку школу вже не перший рік з’їдає грибок. 

14 copy copy copy copy copy

– Там не роблять нічого для того, щоб прибрати грибок, який нашу школу можна сказати вже з’їв. І як я зрозуміла не будуть його прибирати. Лише постійні відписки про те, що або немає грошей, або що це пам’ятка архітектури, яку чіпати не можна, – розповіла пані Олександра. Одна з її доньок навчається в класі, де грибок є. Каже, що навіть речі дитини від грибка жахливо смердять. 

Нагадаємо, торік навіть з’явилася петиція про те, щоб школу №14 – пам’ятку архітектури місцевого значення капітально відремонтували. Навіть пов'язали петицію до того, що у 2020-му будівлі виповнилося 130 років, а школі як власне навчальному закладу – 200.

– Внаслідок відсутності капітального ремонту через дах та через тріщини вздовж межі фундаменту до школи постійно проникає волога, через що класні кімнати мають грибок та плісняву, – йшлося в петиції. 

Однак на петицію в міськраді відповіли, що капремонту не буде, через ситуацію з пандемією короонавірусу та урізанням витрат з міського бюджету. Також вказали на те, що приміщення – пам’ятка архітектури, тому будь-які там ремонтно-будівельні роботи мають бути до вимог чинного законодавства.

Жінка розповіла, що в школі робили ремонт даху, але грибок так і не вивели. Каже, що батьки деяких класів власним коштом наймали спеціальну компанію, аби вивести грибок. Але це малодієве, адже треба комплексно виводити грибок з усієї школи. Та це дорого.

– На наш клас казали, що це коштуватиме від 14 тисяч гривень. Але нам з батьками це непідйомна сума, – зазначає пані Олександра. – А на чищення всієї школи від грибка, плісняви десь треба від 100 тисяч. 

Проблемі з грибком в приміщенні каже, вже років чотири. Про неї знають не лише батьки, а й керівництво школи, управління освіти міськради. 

Як повідомили “Гречці” в управлінні освіти, у період літніх канікул у школі зробили  поточний ремонт з обробкою будівельних конструкцій протигрибковим засобом.

Вчора, 19 серпня, в школі була комісія з обстеження готовності закладу до нового навчального року. У складі комісії були фахівці Держпродспоживслужби. У пресслужбі відомства повідомили, що некритичні сліди грибка були помітні у двох класах і в спортзалі, де ремонтували дах. 

– Водночас жодної скарги на грибок в школі № 14 в нас не було. Якщо буде скарга батьків – фахівці підуть до школи безпосередньо по грибку, – зауважила речниця Держпродспоживслужби в області Наталія Шевченко. 

***

Батьки, які мають фото класів, де видно грибок та плісняву можуть надіслати такі світлини до редакції “Гречки” gre4ka.info@ukr.net . Ми доставимо фото до публікації.

 

Поширюйте

Коментуйте