Суспільство

На Кіровоградщині зупинять роботу три уранові шахти

. 5341

З 25 серпня не працюватимуть три шахти з видобутку урану на Кіровоградщині.

shahtar

Як повідомили в пресслужбі ДП «СхідГЗК», ситуація на підприємстві залишається надкритичною. Прийняли рішення та видали наказ від 20.08.2021 №325 «Щодо вимушеного тимчасового простою підрозділів ДП «СхідГЗК».

Уточнюють, авансовий платіж НАЕК в сумі 42 млн грн, який надійшов 20 серпня, в повному обсязі направили на виплату заробітної плати за липень та податків. Заборгованості з виплати заробітної плати за поточний період на комбінаті немає. Проте повністю відсутні кошти на забезпечення виробництва, тому не виконується виробнича програма з видобутку уранової руди та виробництва уранового оксидного концентрату.

Немає грошей для ведення виробничо-господарської діяльності і, як наслідок, не можуть забезпечити підприємства енергетичними, матеріальними ресурсами, паливно-мастильними матеріалами, у тому числі і для перевезення працівників до місця роботи. Також не можуть обслуговувати та ремонтувати гірничошахтне обладнання.

За підсумками І півріччя 2021 року ДП «СхідГЗК» спрацювало зі збитком в 600 млн грн, та, до кінця року збитки прогнозуються до 1,2 млрд грн, йдеться в повідомленні.

Підрозділи комбінату виводяться у тимчасовий вимушений простій з 25 серпня до моменту вирішення фінансово-економічних питань діяльності підприємства.

Комбінат відновить роботу якщо отримає достатньо грошей для забезпечення виробництва необхідними ресурсами.

Як повідомив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець, якщо фінансові проблеми не вирішать, працівники вимушені будуть перейти до безстрокової акції протесту у Києві. Відповідне звернення направили до Кабміну.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама