Суспільство

12 років поспіль: у Кропивницькому відбулась традиційна «Хода у вишиванках» (ФОТО,ВІДЕО)

 Автор: Валерій Лебідь. 5515

У День Незалежності України вулицями Кропивницького пройшли сотні людей у вишиванках. Тримаючи в руках прапори та гасла, на чолі колони великий Державний Прапор України. Організатори нарахували близько 400 учасників.

xoda1

Організували захід обласний осередок ВО «Свобода», цьогорічна хода була дванадцятою. І якщо десятиліття тому в нашому місті на людей у вишиванках та з державною символікою дивились з острахом, то сьогодні національний український одяг в тренді. Проте ініціатори проведення «Ходи у вишиванках» кажуть, що захід не втратив актуальності.

xoda2

«За 12 років мета заходу не змінилась – це популяризація українського патріотичного руху на теренах Кропивниччини та центральної України. Інша справа, коли ми говоримо про умови, в яких вона проводиться, то зараз вони абсолютно інші, очевидно, що ми живемо зовсім в іншій країні, з абсолютно іншими пріоритетами і баченням в широких верствах населення. Адже до 2010-13 року вишиванка це було не те що модно, як зараз, інколи вишиванка – це було небезпечно. Це нонсенс, але носити національний одяг в Україні було небезпечно.

xoda3

Зараз люди носять вишиванку з радістю – це святковий одяг. Це одяг який підносить дух і відновлює в наших душах національну ідентичність. Одягаючи вишиванку, беручи до рук великий український стяг, крокуючи вулицями рідного міста, ці люди, які долучаються до нашої акції, і ми так само разом з ними утверджуємося в прагненні будувати ту Україну про яку ми мріяли: українську за змістом, і Україну, яку хочеться залишити і розбудувати для наших дітей. Саме тому ми сьогодні тут на вулицях Кропивницького», - сказав Павло Дейнека, голова обласного осередку ВО «Свобода».

xoda05

xoda4

Стартувавши від «Янгола охоронця», завершили урочисту ходу на площі Героїв Майдану. Тим самим вшанували борців за волю України в усі часи. Наприкінці учасники акції заспівали Державний Гімн України. Завершився захід звичною фотосесією.

xoda6xoda7xoda8xoda09xoda10

 

Поширюйте

Коментуйте