Суспільство

65 історій непереможених: у Кропивницькому презентували книгу про загиблих захисників (ФОТО)

 Автор: Ірина Маслюкова. 3800

Сьогодні, 28 серпня, на Меморіальному комплексі «Фортечні вали» відбулась презентація книги «Непереможені» Імена та події, забувати про які ніхто не має права.

knug

Презентували документальне видання до Дня пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

На презентацію книги прийшли рідні загиблих військових, волонтери, представники влади, військовослужбовці.

65 історій про Героїв написали письменниця Вікторія Семененко та журналістка Жанна Петрович.

Я розпочала писати з історії Миколи Азарова. Мене вразила щирість його матері. Ми зустрілись о 7 ранку було страшенно спекотно, на чолі виступав піт, а на очах сльози. Наскільки детальною була розповідь, і наскільки важко було писати, бо все неможливо було вмістити. А найважче писалась історія Віталія Волкотруба. Це мій одногрупник, колега, близький друг, – каже Жанна Петрович. – Коли перечитуєш історії розумієш, наскільки кожна історія і доля зв’язані, наскільки вони схожі і схожі їх характери. Наскільки мужні жінки, батьки, матері цих хлопців. Вони зважились розповісти, показати, поділитись найсокровеннішим.

knug11

352 книги за кошт міського бюджету підготував та надрукував місцевий поліграфічно-видавничий центр ТОВ «Імекс-ЛТД».

За словами головної редакторки книги та директорки видавництва Тамари Самиляк, над книгою у видавництві працювали майже рік.

Також над книгою працювали співробітники управління соціальної підтримки населення  міськради Юлія Вовк, Анна Гаращенко, Роман Лапа, Олена Тінькова.

knug23

Ця історична хронологія під змістовною, глибинною назвою «Непереможені» повинна бути посібником у кожного державного діяча, громадського діяча, лідера політичної сили, тому що всі ми мріємо, щоб наша Україна була такою, за яку віддали життя наші Герої. Вічна їм пам’ять і слава, – сказав міський голова Андрій Райкович.

 knug7

Під час презентації дочка Ігіта Гаспаряна та син Ігоря Французана прочитали вірші.

 knug15

knug17

Від всіх матерів виступила Алла Кондакова, мати спецпризначенця Олександра Кондакова.  

Війна забрала тисячі наших дітей, серед них 213 наших земляків. За кожною світлиною стоїть чиясь доля, кожен мав плани та мрії. Хтось мріяв навчатись, одружитись, а хтось мріяв побачити своїх дітей під мирним небом. Але війна внесла корективи і долі героїв обірвались. Ми повинні пам’ятати про них завжди. Їх немає серед нас, але вони у наших серцях, думках. Вони будуть непереможені тільки тоді, коли ми не будемо їх забувати. І будуть жити поки ми будемо про них згадувати.

knug16

Книги отримають всі місцеві школи, музеї, громадські та волонтерські організації, бібліотеки.

knug3

knug8

knug14

knug18

knug20

Нагадаємо, сьогодні у Кропивницькому відбувся Всеукраїнський щорічний забіг на честь загиблих героїв АТО/ООС.

Завтра на Алеї Пам'яті Рівненського кладовища вшанують пам'ять загиблих у Іловайському котлі спецпризначенців.

knug24

 knug21

Поширюйте

Коментуйте