Суспільство

У Кропивницькому можуть зрости тарифи на тепло, якщо місто не отримає обіцяну компенсацію

 Автор: Ірина Маслюкова. 3335

Для споживачів комунального підприємства «Теплоенергетик» з початком опалювального сезону можуть зрости тарифи на тепло.

 

teplo groshi

Як повідомила під час засідання виконкому директорка департаменту з питань економічного розвитку, торгівлі та інвестицій Ніна Рахуба, діючі тарифи – 2 005,60 грн/Гкал затвердили ще 22 вересня 2020 року. Проте в період дії тарифів відбулись серйозні зміни, які не залежать від діяльності підприємства.

Ще у грудні 2020 року відповідно до звернення підприємства підготували проєкт рішення виконкому про корегування тарифів.

Планували збільшити тариф на 36%, через підвищення ціни на газ, розподілу газу, електроенергію, вартість води, які входять до формування тарифу, та зростання мінімальної зарплати. Також у нинішньому тарифі, який діє з 2020 року, закладена в рази нижча вартість газу, ніж та, яку виставляє на сьогодні НАК «Нафтогаз».

Проте 9 лютого 2021 року Уряд, «Нафтогаз» і місцева влада підписали меморандум. Відповідно до цього меморандуму теплогенеруючі підприємства не мали підвищувати власні тарифи для споживачів. А підприємствам мали компенсувати частину вартості газу.

 –  Для цих підприємств передбачені відстрочка оплати за природний газ та компенсація різниці між ринковою ціною природного газу та ціною, врахованою в тарифах за тепло. Уряд гарантує, що фінансування компенсацій для підприємств теплопостачання не перекладатимуть на органи місцевого самоврядування, – повідомляли на сайті Президента.

У сезоні 2020-2021 «Теплоенергетик» виконав домовленості й не підвищував ціни на тепло, але місто дотувало теплогенеруюче підприємство в обсязі 147 мільйонів гривень.

Уряд до осені мав розробити компенсаційні механізми. 29 серпня набув чинності закон №1639-ІХ «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу».

Сьогодні члени виконкому проголосували за скореговані тарифи. Якщо відповідно до закону не компенсують збитки, які понесли тепловики у поточному році й не знайдуть механізм відшкодування, тариф для населення у Кропивницькому збільшать на 36% (буде 2734,33 грн/Гкал. У розрахунку за метр квадратний це 69 грн).

Якщо Уряд виконає всі вимоги меморандуму, то у місті будуть діяти старі тарифи – для населення 2005,60 грн за гігакалорію.

Ніна Рахуба уточнила, що, навіть, скореговані тарифи не покривають всі затрати підприємства для виробництва і надання послуг з постачання теплової енергії.

Поширюйте

Коментуйте