Суспільство

Підприємець орендував у прибережній зоні 15 «квадратів», а захопив у 100 разів більше

 Автор: Валерія Жовтун. 3168

Ділянку площею 0,15 га у прибережній захисній смузі річки Дніпро у складі водоохоронної зони захопив ФОП Безкоровайний Ю. П. Земля знаходиться за межами села Подорожнє Великоандрусівської об`єднаної територіальної громади Олександрійського (колишнього Світловодського) району.

 orenda

Як з’ясувалося у ході перевірки, підприємець розмістив на березі Дніпра без дозволу некапітальне приміщення, рефрижераторний морозильний контейнер для зберігання риби, два дерев`яні причали.

Він орендував у ТОВ «Тепличний комбінат» приміщення площею 15 м кв., а поблизу нього на площі 0,15 га облаштував місце для риболовецької діяльності. Хоч дозволу на використання цієї землі не мав.

Центральний апеляційний господарський суд у Дніпрі 9 червня розглянув апеляційну скаргу підприємця на рішення Господарського суду Кіровоградської області, яким його зобов’язали звільнити самовільно захоплену ділянку.

На суді він доводив, що приміщення площею 15 «квадратів» використовує на підставі договору оренди з ТОВ «Тепличний комбінат» від 1.10.2018.

Прокурор на суді вказував, що підприємець не оформив право користування прилеглою землею. А договору з «Тепличним комбінатом» взагалі нібито й не було. ТОВка пояснила, що угоди з ФОПом не укладала, а копія угоди від 2018 року – підробка.

Також підприємство вказало, що правовстановлюючі документи на приміщення площею 15 «квадратів» відсутні, державна реєстрація права власності на приміщення не здійснювалася. А сама споруда тимчасова дерев`яна, право на неї не оформляється та не реєструється згідно з чинним законодавством, останню можна транспортувати та перевозити.

«До цієї споруди під`єднано електропостачання. За фактично використану ФОП Безкоровайним Ю.П. електроенергію згідно показників лічильника останній сплачує ТОВ "Тепличний комбінат" у готівковій формі. Електроенергія потрібна ФОП Безкоровайному Ю.П. для роботи морозильного та холодильного обладнання, у якому зберігається риба», – відповіло підприємство прокуратурі.

Також відомо, що слідство розпочало два кримінальні провадження за фактом ймовірного підроблення документів

Заслухавши сторони суд постановив, що згідно з законодавством, право користування прилеглою землею набувається у разі придбання нерухомості, що там знаходиться, а не оренди. Відтак скаргу підприємця суд відхилив.

Тож у підсумку підприємцеві Юрію Безкоровайному таки доведеться звільнити самовільно захоплену ділянку площею 1500 квадратних метрів.

Анастасія Зубова

#досвід_регіонів 

#досвід_регіонів_доступ_до_води

 

Поширюйте

Коментуйте