Суспільство

Яриніч програв суд Супрун, яка звинуватила його в хабарництві

 Автор: Анастасія Дзюбак. 10906

Екснардеп Костянтин Яриніч, який зараз очолює онкоцентр у Кропивницькому, програв суд проти ексочільниці МОЗу Уляни Супрун. Відповідне рішення Печерського районного суду м.Києва повідомляє LB.ua.

6131e21f6e0aa

"Позов Яриніча Костянтина Володимировича проти Супрун Уляни Надії про захист честі, гідності та ділової репутації, відшкодування матеріальної шкоди, залишити без задоволення", – йдеться у судовому рішенні.

Нагадаємо, у серпні 2020 року Костянтин Яриніч подав до суду на колишню в.о. міністра охорони здоров’я Уляну Супрун після того, як вона написала у своєму фейсбуці про інцидент за його участі. Ексочільниця МОЗу розповіла, що ввечері біля її будинку невідомий чоловік пхав телефон їй в обличчя, поводився дуже нахабно, "наче хотів налякати". Після цього чоловік побіг і сховався в машину. Супрун вдалося сфотографувати цей автомобіль. Всередині, крім інших, сидів чоловік, дуже схожий на Костянтина Яриніча.

Як розповів у коментарі LB.ua адвокат Уляни Супрун Анатолій Гасюк, Яриніч намагався оскаржити лише одне речення з її допису: "Зараз Яриніч головний лікар Кропивницького обласного онкодиспансеру, нещодавно його зловили на вимаганні хабаря в онкопацієнта". Відповідно до позивної заяви, Яриніч вимагав визнати цю інформацію недійсною, а також такою, яка завдає шкоди його честі та гідності та паплюжить його ділову репутацію, яку він "здобував кропіткою працею протягом десятиліть" (цитата з позовної заяви). Він вимагав відшкодування моральної шкоди у розмірі 1 гривні, а також компенсації 22 тис. грн за послуги адвоката.

Проте суд відмовився визнавати інформацію про хабарництво такою, що не відповідає дійсності. Справа в тому, що слова Уляни Супрун ґрунтувалися на раніше опублікованих у ЗМІ даних. Зокрема, що пацієнти Кропивницького онкодиспансеру скаржаться в НСЗУ на вимагання грошей за консультації лікарів та проведення діагностики з приводу новоутворень.

Відповідну заяву НСЗУ передало також до поліції, відкрито кримінальне провадження за фактом порушення права на безоплатну медичну допомогу в Кропивницькому обласному онкодиспансері, головним лікарем якого лишається Яриніч.

Анатолій Гасюк підкреслив, що Яриніч не намагався оскаржити жодну публікацію в ЗМІ, які були першоджерелом інформації про корупцію в Кропивницькому онкодиспансері, і звернувся лише з позовом проти Супрун. 2 вересня Печерський суд три години розглядав усі наведені вище факти та документи, і вирішив відмовити Яринічу у задоволенні його претензій. Яриніч має 30 днів для подання апеляції.

Поширюйте

Коментуйте