Суспільство

Керівнику льотної академії у Кропивницькому вручили нову підозру

. 3643

Начальнику Льотної академії НАУ Олександру Чумаку вчора, 6 вересня, вручили нову підозру за хабарництво (за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

 216438781 2662975383999876 4727140977773877716 n

З першого разу не вийшло

Нагадаємо, 3 вересня, двох посадовців вишу затримали на отриманні хабаря у сумі 20 тисяч доларів від підприємця за укладання угод про співпрацю у сфері профпідготовки студентів саме з його фірмою. Їм повідомили про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України.

4 вересня у Ленінському суді їм обирали запобіжний захід.

Директора Кіровоградського льотного училища Олександра Карауша триматимуть під вартою 60 днів. Розмір застави 100 прожиткових мінімумів.

А Олександра Чумака звільнили з-під варти в залі суду.

«Слідчий суддя дійшов висновку, що повідомлення про підозру було незаконним, так як було грубе порушення процедури повідомлення про підозру, а саме – вручено підозру неуповноваженою особою. Відповідно, останній не набув статусу підозрюваного, тому до нього не може бути застосовано жоден запобіжний захід», – повідомили в пресслужбі суду.

Олександр Чумак має правовий статус адвоката, тому повідомлення про підозру має підписати Генеральний прокурор, його заступник та керівник обласної прокуратури або за їх дорученням.

Спроба №2

В рамках слідства за фактом вимагання та одержання 20 тисяч доларів неправомірної вигоди у зв’язку зі здобуттям нових доказів начальнику льотної академії вручили нову підозру, – повідомили "Гречці" в пресслужбі прокуратури сьогодні, 7 вересня.

Прокуратура в апеляційному суді буде оскаржувати рішення Ленінського районного суду, яким відпустили з-під варти Олександра Чумака. Рішення суду ще не набрало законної сили.

Вказане рішення вважаємо необґрунтованим, – додали в пресслужбі.

Громадський активіст Андрій Лаврусь у своєму телеграм-каналі повідомив: «Підозру вручали у палаті в одній з лікарень міста Києва, де наразі перебуває підозрюваний».

Як повідомили на сайті льотної академії, наказом ректора НАУ Максима Луцького від 3 вересня відсторонили від виконання обов’язків начальника Льотної академії НАУ Олександра Чумака на час проведення службового розслідування. Виконувати обов’язки начальника ЛА НАУ буде проректор з організаційно – правової та безпекової діяльності Сергій Юлдашев.

Також відсторонили від виконання обов’язків директора Кіровоградського льотного училища Олександра Карауша.

ДОПОВНЕНО: СБУ опублікувала відео, на яких зафіксовані зустрічі підозрюваного у хабарництві начальника Льотної академії з директором компанії, від якого разом з посередником ‒ начальником Льотного училища ЛА НАУ ‒ вимагали 20 тисяч доларів США.

Варто зазначити, відповідно до частини першої статті 62 Конституції України, людина вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не доведуть в суді.

 Фото зі сторінки льотної академії у Фейсбуці

Поширюйте

Коментуйте


Реклама