Суспільство

В Олександрії від лептоспірозу помер чоловік

 Автор: Ірина Маслюкова. 1913

58-річний житель Олександрії помер від лептоспірозу.

 

pomerlikarnya

Як повідомили в пресслужбі Держпродспоживслужби області, чоловік звернувся за медичною допомогою до Центральної міської лікарні зі скаргами на підвищення температури (39°С), слабкість, біль у литкових м’язах та попереку. Хворого госпіталізували до інфекційного відділення з діагнозом лептоспіроз, важкий перебіг, однак через декілька годин через погіршення стану чоловіка перевели до відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії.

Діагноз лептоспіроз, жовтянична форма, гепаторенальний синдром з гострою нирковою недостатністю підтвердили лабораторно. На жаль, врятувати чоловіка не вдалося, через два дні перебування у лікарні він помер.

За результатами епідеміологічного розслідування встановили, що напередодні протягом декількох днів чоловік рибалив на ставку біля села Григорівка Світловодського району.

Саме водоймище (ставок) з уповільненим плином води є ймовірним джерелом захворювання, де чоловік був уражений збудником - бактерією Leptospira, – йдеться в повідомленні.

Довідково. Лептоспіроз – небезпечне інфекційне захворювання, спричинене бактерією Leptospira.Збудники інфекції потрапляють у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше - гризунів.

Захворіти на лептоспіроз можна під час купання у заражених водоймах, а також при контакті із інфікованими тваринами. У тіло людини бактерія лептоспірозу найчастіше потрапляє через тріщини, порізи чи рани на шкірі чи слизові оболонки (очі, ніс, рот).

Пік захворюваності на лептоспіроз припадає на період активного відпочинку населення на природі, купального сезону, риболовлі, а також зростання чисельності мишовидних гризунів.

У Кіровоградській області захворіли на лептоспіроз у 2020 році - 5 людей, у 2019 – 6, у 2018 – 12.

 

Поширюйте

Коментуйте