Суспільство

Одну із площ у Кропивницькому запропонували перейменувати в Ярмаркову

 Автор: Валерія Жовтун. 3368

У Ярмаркову площу запропонували перейменувати площу Дружби народів.

34441 1200x800 2

Під час засідання топонімічної комісії

Як повідомляє Кропивницька міська рада, таке питання розглянули 14 вересня під час засідання міської топонімічної комісії.

Питанням з перейменування площі займалася створена спеціальна комісія.

– Ярмаркова площа – поширена назва ринкових площ у багатьох містах України у ХІХ – на початку ХХ століття, – зазначив у своїй довідці член комісії, кандидат історичних наук, доцент Олександр Чорний. Ярмаркові площі у Єлисаветграді, за даними картографічних пам’яток, локалізуються поряд із проїздом – аркою, в районі ЗАО «Акустика» по вулиці Ельворті та на місці скверу на розі вулиць Євгена Маланюка і Полтавської, примикаючи до залізничної колії.

Після обговорення члени комісії підтримали внесену пропозицію і запропонували внести варіант Ярмаркова площа для затвердження на розгляд сесії Кропивницької міської ради.

– Варіант Ярмаркова площа засвідчує історичні корені нашого міста, як тодішнього ярмаркового центру, – каже секретар міськради Олег Колюка. – Водночас ця назва демонструватиме тяглість у часі традицій ярмаркування для Кропивницького, оскільки сьогодні міжнародна виставка «Агроекспо», що проходить в обласному центрі є однією з найбільших в Україні.

Нагадаємо, про перейменування площі говорять ще з літа 2020-го. Торік на площі Дружби Народів зняли символіку радянського ордена – зірку з надписами "Дружба народів" і "СССР".

 

Поширюйте

Коментуйте