Суспільство

Депутати облради звернулися до президента про недофінансування лікарень

 Автор: Валерія Жовтун. 2624

Під час засідання шостої сесії обласної ради депутати підтримали звернення до Президента, Кабміну, Верховної Ради України та обласних рад стосовно виконання умов укладених договорів між Національною службою здоров’я та лікарнями. 

likar emozija

У зверненні йдеться про занепокоєння станом виконання таких умов договорів. 

– Недоотримання фінансування лікувальними закладами ставить під загрозу отримання жителями Кіровоградщини якісної, доступної та своєчасної спеціалізованої медичної допомоги й підвищення рівня якості життя населення. Зважаючи на основні положення щодо реалізації конституційного права громадян на якісне надання медичних послуг, Кіровоградська обласна рада порушує клопотання встановити для комунальних некомерційних підприємств справедливу вартість медичних послуг, зрозумілі формули та розрахунки, єдині правила оплати за надані медичні послуги, – з тексту звернення.

Нагадаємо, нещодавно про недофінансування у 6,6 млн грн заявила обласна дитяча лікарня. У зв'язку із недофінансуванням медзакладу доведеться скорочувати як лікарів, так і медсестер, а також впроваджувати платні послуги. 

Однак, як заявив під час обговорення питання голова обласної ради Сергій Шульга, він категорично проти скорочення штату лікарень чи введення платних послуг для пацієнтів. 

Також під час сесії депутати облради звернулися до керівництва країни про необхідність підвищення пенсій і виплати додаткової пенсії у 2021 році та недопущення підвищення тарифів для населення.

 

Поширюйте

Коментуйте