Суспільство

В “Дії” запустили “жовті” внутрішні COVID-сертифікати. Як згенерувати (ВІДЕО)

. 5192

Відсьогодні внутрішні “жовті” COVID-сертифікати можна згенерувати в застосунку “Дія” для користувачів iOS. Для користувачів Android ця опція буде доступна згодом, повідомляє Міністерство охорони здоров’я

243002221 649094583161562 6945541348475515322 n copy 

У зв’язку з тим, що 23 вересня Україна перейшла в “жовту” зону епідемічної небезпеки, впровадження “жовтих” внутрішніх COVID-сертифікатів дозволить продовжити роботу бізнесу та навчальним закладам без обмежень. 

Дозволяється проведення масових заходів, якщо не менше як 80% організаторів таких заходів, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть “жовтий” чи “зелений” COVID-сертифікат. За власником залишається рішення, чи надавати послуги лише вакцинованим клієнтам, чи дотримуватись усіх карантинних обмежень. 

Школи та університети також працюватимуть за умов жовтого рівня епіднебезпеки, якщо не менше 80% працівників мають “жовті” чи “зелені” COVID-сертифікати.

“Жовтий” сертифікат можна отримати наступного дня після першої дози вакцинації дводозною вакциною. Він діятиме 120 днів. 

Також у застосунку “Дія” можна згенерувати внутрішній “зелений” сертифікат, який дійсний 365 днів від дня останньої дози повної вакцинації.

COVID-сертифікати матимуть кольорові відмітки лише в цифровому форматі. Друкувати їх на папері відповідного кольору не потрібно.

За інформацією першого заступника міністра цифрової трансформації України Олексія Вискуба, мільйон українців вже сформували цифровий ковідний сертифікат в мобільному застосунку “Дія”. За його словами, в "жовтій" зоні будуть діяти обидва види сертифікатів, але в "червоній" – тільки "зелений"

Як згенерувати COVID-сертифікат? 

Сертифікат можна згенерувати в декілька кліків. Для цього треба оновити застосунок в AppStore. Потім у застосунку “Дія” потрібно натиснути "Послуги", вибрати пункт "COVID-сертифікати" та натиснути "Отримати сертифікат". 

Далі "Дія.Підписом" підписати згоду на отримання даних з Електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) до "Дії" – і все. Дані про вакцинацію підтягнуться автоматично. Сертифікат з’явиться поруч із вашими іншими цифровими документами в застосунку. 

Як роздрукувати міжнародний Covid19-сертифікат з порталу "Дія" можна покроково дізнатися у відео:

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама