Суспільство

18 з 49 громад області отримали субвенцію на соціально-економічний розвиток

. 913

Кіровоградщина отримала понад 52 мільйони гривень субвенції на соціально-економічний розвиток від Уряду.

groshi copy copy

Сьогодні, 30 вересня, під час пресконференції Громадянської мережі ОПОРА розповіли про розподіл субвенції наприкінці липня нинішнього року.

Кіровоградщина отримала з цих коштів понад 52 мільйони гривень.

ОПОРА систематично моніторить розподіл субвенцій Кабінетом Міністрів на регіони. Це напряму пов’язано з депутатськими округами і депутатами. Цього року у липні розподілили субвенцію і Кіровоградська область отримала 52 мільйони гривень. Цікаво, що наразі в області 49 громад, а пішла субвенція лише на 18 ТГ, – каже представниця ОПОРИ в області Зоя Лебідь.

Найбільше коштів Кабмін спрямував на заклади освіти (22 млн гривень, 20 субвенцій) та на закупівлю медичного обладнання для лікарень області (12,29 млн гривень, 18 субвенцій).

Також були виділені фінанси на дитячі та спортивні майданчики (11,75 млн гривень, 9 субвенцій), ремонт доріг (3 млн гривень, 1 субвенція), ЖКГ та інфраструктуру (2,9 млн гривень, 6 субвенцій), а на соціально-культурну сферу виділили 2 субвенції в розмірі 270 тисяч гривень.

Видно чітку послідовність на які округи дається менше, на які більше. Це не пов’язано ні з кількістю населення, ні з розміром округів. Найбільша субвенція пішла на 102 округ (Знам’янка, нардеп Олесь Довгий), на другому місці 100 округ (Бобринець, Ігор Мурдій), на третьому місці 103 округ (Олександрія, Олег Воронько), на 4 місці 99 округ (Кропивницький, Олександр Дануца). Зовсім небагато коштів на 101 округ, який представляє Юрій Кузбит, – каже Зоя Лебідь.

За її словами, ОПОРА неодноразово подавала варіанти змін до закону про розподіл субвенції, тому що наразі субвенція розподіляється фактично в «ручному режимі».

Упродовж останніх років ОПОРА неодноразово вказувала на проблеми й ризики, що супроводжували розподілення субвенцій між регіонами. З-поміж найбільш гострих – нерівномірне виділення коштів на різні області та вплив нардепів на цей процес, а відтак використання ними теми субвенцій для власного піару.

Попередній розподіл субвенції на 102 округ, який представляє Олесь Довгий, показав, що більшість грошей йдуть на дитячі, спортивні майданчики. Це використовувалось під час виборчої компанії, приписуючи, що дитячий майданчик зроблений депутатом. Це однозначно є маніпуляцією. Наразі ці тенденції тривають зокрема і в цьому окрузі, – додала Зоя Лебідь.

Минулого року уряд врахував рекомендації організації та змінив правила розподілу субвенцій задля прозорого та рівномірного виділення субвенцій. Проте деякі депутати різко критикували новаторські зміни. Зрештою, у лютому 2021 року уряд скасував ряд минулорічних позитивних змін та фактично відновив попередній порядок надання субвенцій, у такий спосіб повернувши й проблеми попередніх років.

Нагадаємо, що субвенціями називають грошову допомогу місцевому бюджету, що надається з бюджету державного і спрямована на фінансування актуального і важливого для розвитку громади об'єкта інфраструктури. При цьому, як правило, кошти мають бути спрямовані на об'єкти, які не під силу профінансувати з місцевого бюджету через їхню високу вартість, хоча на практиці це не завжди так.

Як повідомляли раніше, ОПОРА презентувала мапу громадських приймалень.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама