Україна потрапила у ТОП-10 найбрудніших місць планети

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 2696

 

Швейцарське відділення організація «Зелений хрест» та американський Інститут Блексміта представили десятку найбільш екологічно забруднених місць світу. Автори звіту "Найбільш забруднені місця світу-2013" стверджують, що шкода людському здоров'ю, що її завдають екологічні токсини, порівнювана з найнебезпечнішими епідеміями і загрожує життю мільйонів людей.


Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, майже 20% смертей у країнах, що розвиваються, безпосередньо викликані забрудненням навколишнього середовища. Кожен п'ятий випадок смерті від раку пов'язаний з токсинами. За даними доповіді, забруднення навколишнього середовища загрожує життю і здоров'ю 200 мільйонів людей на планеті.
Найбільш забруднені місця світу-2013 в алфавітному порядку за країною
1 . Річка Ріачуело, Аргентина (летючі органічні сполуки, особливо толуол)
2 . Хазарібагх, Бангладеш (хром)
3 . Звалище Агбогблоші, Гана (свинець, кадмій, ртуть)
4 . Кабве, Замбія (свинець)
5 . Річка Чітарум, Індонезія (хімічні речовини - такі як свинець, кадмій, хром і пестициди)
6 . Калімантан, Індонезія (кадмій, ртуть)
7 . Дельта річки Нігер, Нігерія (нафта)
8 . Дзержинськ, Росія (хімічні речовини, в тому числі - зарин, свинець і феноли, такі як токсичні побічні продукти хімічних виробництв)
9 . Норильськ, Росія (важкі метали)
10 . Чорнобиль, Україна (радіонукліди)

 

Чорнобильська проблематика для Інтернет-порталу «Гречка» - одна з пріоритетних. Позавчора ми вміщували інформацію, зокрема, про доправлення до ЧАЕС щойно прибулих до Одеського морського торгового порту металевих конструкцій для споруджуваного конфайнменту, тобто нового, більш надійного «саркофагу» над четвертим реактором станції. Так само докладно й неупереджено плануємо сповіщати читача й про можливі небезпеки, пов’язані зі збудовою у Кіровоградському регіоні (й без цього доволі забрудненому) нового підприємства у співдружності з «Росатомом».

Російські ж ЗМІ на звіт про найбрудніші місця Планети Земля відреагували хворобливо. Бо ж справді неприємно, коли держава, що вважає себе «великою», фігурує у малопочесному рейтингу поруч із низкою африканських країн, що розвиваються!

Заполярний Норильськ та сумновідомий (ще з брежнєвських часів!) Дзержинськ Нижегородської області, як відзначено у цьогорічному звіті, настільки забруднені, що на виправлення екопроблем підуть мільйони доларів і довгі роки. Потрапляння цих населених пунктів до «топ-десятки» наразилося, втім, на критику вчених-екологів не лише наших географічних сусідів, а й представників решти європейських країн. Швейцарський «Зелений хрест» звинуватили в політичній заангажованості і необ'єктивності, - повідомляє NUUS. Укладачі рейтингу оперують, як це не дивно, виключно «паперовими» даними. Це підтверджує той факт, що в рейтингу геть відсутні великі екологічні катастрофи: аварія на АЕС «Фукусіма» в Японії, аварія на буровій платформі British Petroleum у Мексиканській затоці у 2010 році, вибух на алюмінієвому заводі в Угорщині у 2010 році, вибух на заводі добрив у Техасі у 2013 році, що спричинив людські жертви і т. і.

Директор природоохоронних програм Загальноросійської громадської організації «Зелений патруль» Роман Пукалов впевнений, що брати за основу складання подібних списків голу статистику непрофесійно: «Ми використовуємо в якості критеріїв 21 індикатор, в тому числі клас небезпеки хімічних викидів, чисельність жителів регіону, віддаленість виробництва від населених пунктів, георозташування і навіть частоту аварій ЖКГ. Тільки облік всіх цих нюансів дозволяє провести всебічний і об'єктивний аналіз. Оперувати ж голою статистикою, не розуміючи навіть механізму поширення шкідливих речовин і ступінь їх небезпеки для людини, щонайменше непрофесійно».

А еколог з Дзержинська Асхат Каюмов впевнений, що нижегородське місто хіміків хай і не санаторій, але воно далеке від перших рядків найбрудніших міст на планеті: «Проблем багато, але вони, головним чином, успадковані від СРСР. Дзержинськ можна назвати територією накопиченого екологічного збитку. У Дзержинську йде процес очищення глибинних поховань відходів шкідливих виробництв. Можна сперечатися і обговорювати ефективність цього процесу, але він йде у потрібному напрямку».

Олег БАЗАК

 

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити