Суспільство

ТОПові ковідні постачальники. Досвід Кіровоградщини

. 2681

За останні півтора року, з приходом пандемії коронавірусу в Україну, бюджетні замовники встигли витратити на боротьбу з захворюванням мільярди гривень. Ба більше, кожен регіон напрацював свою, дещо відмінну від сусідів стратегію. Хтось купує медтехніку, комусь надважливо відремонтувати палати, а декому налагодити роботу кисневих станцій. Не обходиться звісно й без закупівель найголовнішого – медикаментів.

med zakupivli

Кіровоградщина у цьому питанні не відстає. З початку 2021 року замовники регіону підписали 1353 ковідних контракти на суму 131,58 мільйона гривень. При цьому найбільше купували в області медичного обладнання, на другому місці фармпродукція, на третьому – кисень. Ми вирішили поглянути, хто заробляє на безконкурентних ковідних торгах та склали ТОП-5 продавців, з якими співпрацюють закупівельники нашого регіону.

Запасний варіант

Першу позицію нашого рейтингу з показником в 30,38 мільйона гривень займає дніпровська ТОВ «СТМ-Фарма», яка була створена лише рік тому – у вересні 2020-го. Засновниками наразі значаться Олександр Дитятковський та ТОВ «БАДМ», яке в свою чергу належить все тому ж Дитятковському та Олександру Суходолському. Підприємці далеко не новачки на українському фармринку та міцно тримаються на вершині Олімпу постачальників медпрепаратів.

Реалізували свою продукцію бізнес-партнери завдяки розкрученим фірмам «БАДМ» та «БАДМ-Б». Однак наприкінці минулого року Антимонопольний комітет наклав штраф у майже 190 мільйонів гривень на данську фармацевтичну групу "Ново Нордіск" та її дистриб’юторів в Україні. Серед дистриб’юторів, які за версією АМКУ порушили базові принципи здорової економічної конкуренції та завищували відпускні ціни на препарати, опинились і вище згадані українські фірми. 

Власне на хвилі цієї гучної справи і з’явилось ТОВ «СТМ-Фарм», яке мало чим відрізнялось від своїх іменитих попередників, та досить швидко завоювало ринок.

Що до самих підприємців, то принаймні Олександр Дитятковський тісно пов’язаний з політикою та Дніпровською міською радою. Дружина бізнесмена, Євгенія Дитятковська, є чинною депутаткою міськради, обраною від політичної партії «Пропозиція», яку в Дніпрі очолює міський голова Борис Філатов. Окрім того Євгенія Михайлівна є керівницею алергологічного центру Комунального некомерційного підприємства «Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги» та очолює постійну депутатську комісію міської ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення.

Однолотовий лідер

Дещо нижче, з показником в 11,36 мільйона гривень, опинилось ТОВ «Оптімед-Сервіс» Івана Улько. Прикметно, що свою позицію у цьому рейтингу фірма отримала завдяки лише одному замовленню від КНП «Регіональний центр громадського здоров'я Кіровоградської обласної ради». Мова йде про 308 кисневих концентраторів СP101, які замовнику дістались по 36,9 тисячі гривень за одиницю. Подібний товар в мережі можна придбати як дорожче, так і дещо дешевше. Для прикладу на сайті «Med Prostir» актуальною на момент написання матеріалу була ціна в 35 тисяч гривень.

Загалом фірма, попри те що була заснована у 2017-му році, свої бюджетні підряди почала отримувати лише у 2020-му. Станом на кінець вересня «Оптімед-Сервіс» загалом мала в активі 24 контракти на 143,35 мільйона гривень.

Спеціаліст по медобладнанню

Замовлень на 8 мільйонів гривень, а з ними й третю сходинку нашого топу отримує столичне ТОВ «Промед технолоджис». На Кіровоградщині фірма не мала багато роботи – єдиний, хоча й вельми дорогий контракт, підписаний з Центральною міською лікарнею Кропивницького. На замовлення медиків підприємство має поставити систему рентгенографічну та флюороскопічну OPERA T90ce. Згідно з техдокументацією в комплект серед іншого входитиме плоский панельний детектор 43х43 см і робоча станція для отримання, збереження та обробки цифрових рентгенівських зображень. Загалом же в системі Prozorro «Промед технолоджис» вдалось отримати 54 замовлення на загальну суму 280,06 мільйонів гривень. Поставляла фірма в основному медобладнання – рентгенівські установки, обладнання для анестезії та реанімації, кисневі концентратори та інше.

Фігурант господарських справ

Ще трохи медичної апаратури до медзакладів Кіровоградської області поставив ТОВ «Мед ексім». Загалом на 5,23 мільйона гривень. Це були апарати УЗД, фібробронхоскопи, монітори пацієнта та інше. Хоча в Україні фірма більш відома як постачальник апаратів штучної вентиляції легенів, який на початку року увійшов до ТОП-10 постачальників такого обладнання. Власником фірми наразі значиться Ганна Бублик, яка також входить до числа засновників ТОВ «СН Медсервіс» і ТОВ «Нова вет». Бізнес-партнером пані Бублик по останній фірмі є Володимир Пилипенко, що проживає спільно зі Світланою Пилипенко – полковником поліції та професоркою кафедри цивільно-правових дисциплін Національної академії внутрішніх справ.

Наразі з ТОВ «Мед сервіс» судиться Міністерство оборони України, вимагаючи у приватників виконати взяті на себе зобов’язання з поставки товару – апаратів ШВЛ. Наразі справа перебуває на розгляді в Господарському суді Києва.

Постачальник кисню

Лише трошки відстало від попереднього учасника ПАТ «Лінде газ Україна», отримавши за 9 місяців 2021 року на Кіровоградщині замовлень на суму 5,2 мільйона гривень. Цього показника, однак, стало достатньо, аби увійти до нашої п’ятірки найуспішніших цьогорічних ковідних підрядників регіону. Товариство є одним з найбільших виробників і постачальників промислових і медичних газів в Україні. Як зрозуміло з назви ПАТ, що базується у Дніпрі, представляє в нашій країні міжнародну компанію Linde Group.

Павло Лісниченко 

#досвід_регіонів

#досвід_регіонів_ковідні_закупівлі

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама