Суспільство

Виконком не підтримав перейменування площі Дружби народів

 Автор: Анастасія Дзюбак. 3510

Виконком не погодив проєкт рішення про перейменування площі Дружби народів.

 watermarked dru4 copy

Нагадаємо, питання щодо перейменування площі обговорюють вже давно у рамках закону про декомунізацію. Площі пропонували багато назв, але у вересні топонімічна комісія підтримала перейменування площі на Ярмаркову, адже за часів Єлисаветграду вона так називалась.

Не підтримав перейменування міський голова Кропивницького Андрій Райкович.

- Ми зняли орден "Дружби народів", а при чому тут дружба народів? - сказав він.

Більшість членів виконкому під час голосування утримались. Міський голова запропонував повернутись до обговорення питання перейменування, адже він не впевнений, що треба вертатись до старовинної назви, мовляв "Почнемо з Ярмаркової, а закінчимо Єлисаветградом?".

- Не можна ноги витирати об тих людей, що жили у час Радянського союзу. Вони не просто жили, а будували це місто. Вони мали певні результати своєї роботи і орден "Дружби народів" був надзвичайно почесним орденом на той час. І орденоносці це титуловані люди, які користуються відповідними державними пільгами і принижувати їх участь в державотворенні непотрібно. А якщо це опосередковано підпадає під декомунізацію, то можна добавити всього одне слово "Площа дружби народів України". І не будемо драконити людей, які вчора ходили з транспарантами "Єлисаветград". Нам не треба цих потрясінь", - сказав він наприкінці засідання.

Також Райкович анонсував, що шукає меценатів, щоб орієнтовно за 30 тисяч доларів облагородити площу.

 

Поширюйте

Коментуйте