Суспільство

“Теплоенергетик” укладе мирові угоди з “Нафтогазом”, але рахунки залишаться арештованими?

 Автор: Валерія Жовтун. 3250

На порозі старту опалювального сезону, вчора, 12 жовтня, на сесії міськради депутати проголосували за рішення надати дозвіл КП “Теплоенергетик” на укладення мирових угод з НАК “Нафтогаз України”. Усе це потрібно для розблокування рахунків підприємства, аби розпочати і пройти опалювальний сезон 2021/2022. Однак йдеться лише про реструктуризацію частини заборгованості підприємства.

ryku

Про це “Гречці” у коментарі розповів директор комунального підприємства “Теплоенергетик”  Олександр Чельник.

Згідно з рішенням борг виплачуватимуть рівними частинами протягом шести років, до кінця серпня 2027 року. Наразі це сума в близько 200 млн грн, а також КП ще буде змушене сплатити штрафи. Крім того, за словами Олександра Чельника, цифри ще будуть актуалізуватися на момент укладання мирових угод. Адже ще є певна процедура, яку доведеться пройти підприємству, аби мирові угоди вступили в дію. 

Мовиться про укладання мирових угод на судові pішення пpo стягнення забopгoванoсті за спoжитий пpиpoдний газ, викopистаний після 1 липня 2016 poку, за трьома виконавчими провадженнями на загальну суму 189,845 млн грн. 

– На жаль, це не розв'язує питання зняття арештів з рахунків, тому, що у нас, крім того, за позовами ВАТ “Кіровоградгаз” рахунки також арештовані. Тому підписання мирових угод врегулює частину цих боргових зобов’язань, які має наше підприємство перед НАК “Нафтогаз України”, – зазначив Олександр Чельник. 

За його словами, є й інші моменти з боргами, які мають бути врегульовані запуском в цілому закону №1639 “Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу”.

Також вчора на сесії міськради депутати проголосували за виділення “Теплоенергетику” додатково 10 мільйонів гривень.

– Ми просили значно більше. Для нас це сума надто недостатня. Тому що в нас є, на жаль, питання технічного характеру, які потребують досить немалих вкладень.

Нагадаємо, раніше в міськраді казали, що “Теплоенергетику” потрібні 46 мільйонів гривень для проходження опалювального сезону.

Наразі в області працює лише 34,3% котелень через затримки угод з Нафтогазом.

 

Поширюйте

Коментуйте