Суспільство

Достовірність COVID-сертифікатів перевірятиме поліція

. 3831

 

З 21 жовтня поліція перевірятиме сертифікати про вакцинацію від коронавірусу за QR-кодом.

 

covidsertyfikat

Про це під час телеефіру повідомив Олексій Білошицький заступник начальника Департаменту патрульної поліції України.

Нагадаємо, з 21 жовтня міжобласні перевезення громадським транспортом будуть доступні лише людям із ковід-сертифікатами, або негативним ПЛР-тестом.

Як повідомляє портал МВС, Національна поліція спільно з Мінцифрою розробили та розпочали інтеграцію відповідного програмного забезпечення на планшети поліцейських для швидкої перевірки сертифікатів з «Дії» або сканувавши паперовий його варіант.

Також перевірку сертифікатів здійснюватимуть Держпродспоживслужбп, Центр контролю та профілактики хвороб.

Перевірку проводитимуть у місцях великого скупчення людей, де може бути поширення хвороби – під час перевезень, відвідувань закладів, ринків, торговельних майданчиків.

Якщо ж люди послуговуються не згенерованим у "Дії" сертифікатом, а виданих лікарем, там має бути інформація про вид щеплення, кількість доз щеплення, підпис лікаря та печатка офіційної установи охорони здоров’я.

Яка відповідальність за підробний сертифікат?

За виготовлення і збут підробленої медичної документації правопорушникам може загрожувати покарання – від штрафу у 17 тисяч гривень до 5 років позбавлення волі. За використання підроблених довідок чи сертифікатів передбачене покарання - від штрафу на суму до 850 гривень до обмеження волі на строк до 2-х років.

Однак, у випадку з підробкою ковід-сертифікату люди будуть притягуватися до відповідальності за порушення карантинних умов. Це може бути штраф від 17 до 34 тисяч гривень.

Що робити, якщо ви щепились, але дія не генерує сертифікат - читайте тут.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама