Кредитори збанкрутілого овочесховища у Підлісному хочуть повернути 7 мільйонів

17:10, 19 Жовтня, 2021

Сьогодні, 19 жовтня, у Кропивницькому відбулись збори кредиторів з приводу банкрутства ПП «Галант-Україна», яке пов’язують з покійним ексдепутатом Станіславом Березкіним.

 

Як повідомила під час зборів Ірина Кноблох арбітражна керуюча та ліквідаторка ПП «Галант Україна», це підприємство є замовником та фактичним власником овочесховища, що знаходиться у селі Підлісне.

Наразі заборгованість ПП Галант-Україна пов’язана з будівництвом сховища перед різними кредиторами складає 7 449 015.

У 2013 році майно ПП «Галант-Україна» було заарештоване за борги, адже це підприємство не розрахувалося з українськими підрядниками ТОВ «Стокко», яке будувало овочесховище. Також заборгували за будматеріали підприємцю Руслану Ружичу та ТОВ «Грантехстрой».

ПП «Галант-Україна» заборгувало і нідерландсько-українському підприємстві за встановлене в овочесховищі обладнання для охолодження овочів. За словами директора ТОВ «Толмса Україна» Олеся Капітанчука, ПП «Галант Україна» внесло 90% попередньої оплати, а в 2013 році припинили розрахунки.

Тоді ПП «Галант-Україна» очолював Олег Лисенко, який до 2006 року працював генеральним директором підприємства «Креатив».

За словами керівників ТОВ «Стокко», коли стало питання проведення розрахунків і товариство почало подавати претензії і позови до суду, Олег Лисенко безоплатно передав у власність фермерському господарству «Агроекохолод», підпорядкованого Станіславу Березкіну, незавершене будівництво овочесховища разом з обладнанням. Так «Агроекохолод» отримав майно та обладнання, а ПП «Галант-Україна» залишили з боргами.

За словами Ірини Кноблох, передача майна відбулась під час дії арешту на все рухоме та нерухоме майно підприємства. Наразі овочесховище без введення об’єкта в експлуатацію використовують для господарської діяльності.

З того часу тривають судові процеси щодо повернення майна у власність банкрута з метою здійснення розрахунків з кредиторами.

Як повідомила пані Ірина, всі не виконані приватним підприємством «Галант-Україна» боргові зобов’язання пов’язані виключно з будівництвом об’єкта «Комбіноване сховище плодоовочевої продукції». Наявність цих зобов’язань стала підставою для застосування процедури банкрутства щодо ПП «Галант-Україна».

В межах справи про банкрутство ліквідатором було подано низку позовних заяв, які в теперішній час розглядаються судами різних інстанцій.

Також було порушене кримінальне провадження щодо шахрайських дій, вчинених посадовими особами ПП «Галант-Україна», яке внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України.

Позовна заява про визнання недійсним правочину з передачі об’єкта незавершеного будівництва овочесховища згідно договору генерального підряду №1/12 від 04.01.2012 року та акту приймання-передачі від 23.04.2015 року, укладених між приватним підприємством «Галант-Україна» та фермерським господарством «Агроекохолод», скасування державної реєстрації права власності на це майно за ФГ «Агроекохолод», зобов’язання повернути майно у власність банкрута.

Вказана заява розглядалась судами неодноразово, ухвалою Господарського суду Кіровоградської області від 7 лютого 2020 року, яка була залишена без змін постановою Центрального апеляційного господарського суду від 7 липня 2020, у задоволенні позову відмовлено повністю.

Постановою Верховного Суду від 11 листопада 2020 зазначені рішення скасовано, а справу направлено на новий розгляд до господарського суду Кіровоградської області.

В результаті нового розгляду 5 квітня 2021 суддею Бестаченко О.Л. прийнято ухвалу, якою позовну заяву ліквідатора задоволено частково, визнано недійсним акт приймання-передачі від 23 квітня 2015 року, визнано недійсним і скасовано рішення Державного реєстратора про право власності на об’єкт овочесховища за ФГ “Агроекохолод”, зобов’язано останнього повернути банкруту незавершене будівництво овочесховища.

Не погодившись з вказаним рішенням, ФГ “Агроекохолод” подало апеляційну скаргу, яка розглядається Центральним апеляційним господарським судом, наступне засідання призначене на 27 жовтня 2021.

 

Останні новини по темі
У Кропивницькому визначили кращі юнацькі гандбольні команди області (ФОТО)
2021 10 17 handball3
watermarked photo5300822772886385640
Судитимуть водійку, яка насмерть збила жінку у Світловодську
Читайте також

У Кропивницькому жителі будинку по вулиці Кавказькій вже другий тиждень залишаються без води. Водночас цієї вулиці немає у переліку виїздів ремонтної бригади.  «Гречка» з’я...

14:35, 4 Березня, 2024

Перед судом постане житель Кропивницького, якого обвинувачують у «зливанні» росіянам інформації про розміщення військової авіації на території області....

13:49, 4 Березня, 2024

Правоохоронці викрили двох жінок, які у Кропивницькому пообіцяли місцевій мешканці «зняти порчу» за 57 тисяч гривень. Одній із спільниць оголосили підозру....

13:06, 4 Березня, 2024