Суспільство

Центральний сквер готують до реконструкції. Почнуть з підвалів та дерев (ФОТО)

 Автор: Валерія Жовтун. 5303

У Кропивницькому центральному сквері стартують підготовчі роботи. Першочергово ліквідують аварійні підвали й дерева.

photo5440855826475628537

Нещодавно сквер обнесли парканом

Про це стало відомо сьогодні під час брифінгу представників міської ради.

–  Конструкції підвалів під центральним сквером визнали аварійними, – каже начальник управління земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища Роман Лунгол. – Найперше ми маємо зробити сквер безпечним. Після цього почнеться влаштування території скверу.

photo5440855826475628540

Підвали планують засипати спецрозчином, який не буде осідати. Наразі відбуваються лише підготовчі роботи, тобто огородження будмайданчика, буде обрізка дерев, видалення сухостою, демонтаж тимчасових споруд.

–   Сам робочий проєкт готовий на 10%. Це комплексна реконструкція самого скверу. Найперше буде реконструкція скверу, лише потім будівництво самого «МакДональдзу», – зауважив Роман Лунгол.

При цьому чітких термінів з реконструкції скверу ще немає.

– Наразі на підставі виданих місто-будівних умов вони розробляють проєктну документацію. Коли ця проєктна документація буде виготовлена, пройде експертизу, вони заключать договори з підрядною організацією, технічним наглядом. Тільки тоді вони можуть укладати документи на отримання дозволу на виконання основних будівельних робіт, –  розповіла т.в.о. начальника управління містобудування та архітектури Ірина Мартинова.

Площа скверу складає 63 сотки, а для будівництва ресторану «МакДональдз» треба 10%.

У сквері росте 102 дерева, з них 10 спецкомісія визнала сухостоєм і їх видалять.  Лише на ці десять дерев є дозвіл на видалення.  Вкотре у міськраді зауважили, що не збираються бездумно видаляти дерева. Кажуть сквер має бути безпечний, комфортний і затишний.

При цьому посадовець зауважив:

–  Це сквер. Це не ліс, не посадка. На мою особисту думку, як кропивничанина, він дуже темний. Йдеться про збереження зелених насаджень, висадження нових, також про підвищення кількості сонячного світла у сквері. Коли провели лабораторні дослідження кожного дерева, то виявили, що 90% мають грибкові захворювання. Припускаємо, це через те, що від недостатньої освітленості скверу і закисленості ґрунту.

photo5440855826475628541

На брифінг також завітала кропивничанка Олена Різніченко, яка позивається на міськраду в справі захисту Центрального скверу від забудови. Нагадаємо, наприкінці вересня розпочалося підготовче судове засідання у цій справі. При цьому представник міськради сьогодні на брифінгу зауважив, що в розрізі юридичної складової суди не впливають на отримання дозвільних документів.

 

Поширюйте

Коментуйте