Суспільство

Утеплення на 5 мільярдів: як Україна планує скоротити споживання газу

. 1979

Сьогодні, 26 жовтня, під час брифінгу у Кропивницькому Прем'єр-міністр Денис Шмигаль розказав про плани на покращення енергоефективності українських міст, які планують втілити наступного року.

Depositphotos 129173886 S

Зокрема у Кропивницькому він відвідав підприємство "Теплоенергетик". Показавши старе обладнання міський голова Кропивницького попросив державної підтримки.

– Кропивницький вкрай потребує реконструкції системи теплопостачання, профінансувати яку місто власним ресурсом не подужає, а тому потребуємо державної підтримки, – поширює цитату очільника міста пресслужба міськради.

Зараз до 50% тепла, яке виробляє "Теплоенергетик" втрачається через старе обладнання. За словами Прем'єр-Міністра Дениса Шмигаля, це типова ситуація для багатьох українських міст.

Тобто половина платіжки це втрати тепла на мережах, – каже він.

Але публічних обіцянок про гроші на ремонт теплового підприємства голова Уряду не дав.

Ключовий удар буде на утеплення тепломереж і будинків. Саме це за словами Шмигаля має привести до зменшення платіжок і споживання газу.

Це дуже важливо для скорочення споживання газу. Якщо ми проведемо всі заходи з енергоефективності, українського газу з підняттям видобутку на 5-10%, буде повністю вистачати власне для українського споживання, – сказав він.

Також за словами Шмигаля зараз працюють над програмою енергоефективності, аби наступного року від 5000 багатоквартирних будинків тепломодернізувати у 2022. На це планують закласти 5 мільярдів гривень: половину цих грошей планують взяти з держбюджету, а половину - від міжнародних організацій.

Нагадаємо, за даними Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України у 2019 в Україні нараховувалось 180 456 багатоквартирних будинків.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама