Суспільство

Українцям представили експлейнер про історію мови (ВІДЕО)

 Автор: Валерія Жовтун. 2869

Ukraїner у партнерстві з Український ПЕН представили експлейнер про історію мови.

unnamed 15

Пів року автори спільно з експертною радою опрацьовували факти та обирали найвлучніші формулювання, аби коротко та доступно розповісти про те, що відбувалося з українською мовою від початку її існування та як вона сформувалася в ту, якою ми послуговуємося тепер. 

До експертної ради з історії мови увійшли: Юрій Макаров, Іван Андрусяк, Лідія Гнатюк, Володимир Кулик, Надія Кісс.

«Ми представили детальний експлейнер про те, що таке українська мова, демаркацію різних явищ, що стосуються України, які є нашим національним надбанням і символами. Надзвичайно важливо проводити ці демаркаційні лінії в умовах інформаційної війни і давати підгрунтя тому, що таке Україна. Ми робимо ці експлейнери для широкої аудиторії максимально зрозумілими і намагаємось також цілитись на молодшу аудиторію. Власне в медійній стислій популярній формі ми пояснюємо доволі складні речі не лише для розуміння всередині, але й для публічної культурної дипломатії назовні», — зазначає засновник Ukraїner Богдан Логвиненко.

Пояснювальний текст та відео мають переклад англійською та надалі будуть представлені усіма дванадцятьма мовними версіями Ukraїner. 

У новому форматі — пояснювальних відео й текстів — автори продовжать стисло розповідати про суть різноманітних найяскравіших явищ з історії України. 

Вже 11 листопада на YouTube-каналі Ukraїner відбудеться прем’єра другого пояснювального відео — про походження та розвиток української літератури, а напередодні на сайті представлять текстовий формат.

 

Поширюйте

Коментуйте