Суспільство

Хмельницьку АЕС оновлюють обладнанням з Кропивницького

. 1945

Хмельницьку атомну електростанцію оновлять обладнанням з науково-виробничого підприємство «Радій» з Кропивницького.

205811 3 1

Як повідомили в пресслужбі ХАЕС, з 2018 року і до нинішнього часу на ХАЕС замінили всю систему управління технологічними процесами на першому енергоблоці. Частинами поетапно міняли канали керуючої системи безпеки, системи управління реакторного та турбінного відділень.

Виграв тендер український виробник сучасного обладнання систем управління для енергоблоків науково-виробниче підприємство «Радій» з Кропивницького.

Підприємство має успішний досвід таких робіт на українських та зарубіжних атомних електростанціях, зокрема на Південно-Українській АЕС, Рівненській АЕС та АЕС Козлодуй (Болгарія). Наразі вітчизняне обладнання експлуатується на усіх українських енергоблоках серії В-320.

Згідно із контрактом на постачання обладнання на майданчику виробника для оперативного і ремонтного персоналу ЦТАВ та електроцеху (ЕЦ), а також для спеціалістів навчально-тренувального центру провели навчання з експлуатації, ремонту та обслуговування технічних засобів модернізованих систем.

Адже саме ці технологічні системи дають можливість забезпечити оперативному персоналу блочного щита управління (БЩУ) автоматичне і дистанційне управління процесами, які відбуваються в реакторному та турбінному відділеннях.

Наразі встановлені програмно-технічні комплекси, які забезпечують отримання діагностичної інформації про стан технологічних параметрів, положення і режимів роботи виконавчих механізмів. Покращили систему інтерфейсів «людина-машина», яка дозволяє відслідковувати перехідні процеси, видавати сповіщення про відхилення від стану нормальної експлуатації і попереджати оперативний персонал БЩУ енергоблока, на що потрібно звернути увагу.

«Зараз усі технологічні процеси виводяться на монітори і дозволяють в режимі реального часу слідкувати за експлуатаційними параметрами обладнання. Усе це повністю модернізовано на першому енергоблоці Хмельницької АЕС. На другому енергоблоці ХАЕС такі заходи впроваджені частково, з огляду на його сучасніше обладнання та коротший термін експлуатації»,- каже заступник начальника цеху теплової автоматики і вимірів (ЦТАВ) з ремонту Олександр Кравченко.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама