Суспільство

Якими раритетами поповнився фонд Знам’янського краєзнавчого музею (ФОТО)

. 2620

Фонд краєзнавчого музею у Знам’янці поповнився раритетами кінця ХІХ – початку XX століття, повідомляють на сайті громади.

1c1a5283404149c7bf95eec61c69a1e9

Йдеться про старовинні фото видатних діячів української культури і мистецтва, листівки, стародруки та рідкісні видання, листи відомих людей, документи та матеріали з історії міста і краю. 

Серед цих раритетів є оригінал фото Тараса Шевченка, рідкісний ілюстрований Кобзарь видання 1886 року з малюнками Опанаса Сластіона, листівки Василя Доманицького до Олени Требінської, оригінальні фото корифеїв українського театру, рукописний щоденник Миколи Садовського та багато іншого. 

Все це надбання протягом всього життя збирав нащадок Шевченкового роду, місцевий краєзнавець, почесний громадянин міста В'ячеслав Шкода разом з рідним братом Євгеном Шкодою. Донька В’ячеслава Яніна Шкода, вшановуючи пам'ять свого батька,  передала до музею архіви матеріалів краєзнавця.

f655f2ec3e75ae48de8c511e7988a854

–  Розпочнеться багатовекторна творча, наукова робота по опрацюванню фонду, формуванню експозицій та відкриттю нових сторінок історії нашого міста, – зазначають на сайті громади.  

Також наразі міська влада опрацьовує питання про надання додаткового приміщення для розміщення краєзнавчого музею в старовинній будівлі по проспекту Шкільному, 5. Наразі вивчаються юридичні й господарські питання реалізації цих можливостей. Загалом йдеться про створення сучасного музею, який відповідатиме вимогам часу та буде родзинкою міста, туристичним магнітом та осередком історико-культурної спадщини.

Нагадаємо, у вересні презентували туристичний портал Кіровоградщини.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама