Суспільство

Пішов із життя художник Сергій Шаповалов

. 3173

Сьогодні, 4 листопада, пішов із життя заслужений художник України Сергій Шаповалов.

252786511 6670621362978476 8715542636580075998 n

Про це повідомила директорка Музею мистецтв Тетяна Ткаченко.

Команда Музею мистецтв пишається тим, що завжди мали щастя зустрічатися, спілкуватися, цей геніальний митець був другом музею, простим і щирим у спілкуванні.
Сергій Гаврилович останнім часом важко хворів, онкологія... до цього додався ковід...
З глибоким сумом Команда Музею мистецтв висловлює щирі співчуття рідним, близьким та друзям Сергія Гавриловича Шаповалова, – написала Тетяна Ткаченко.

Сергій Шаповалов народився 15 травня 1943 року в селі Інгуло-Кам’янка Новгородківського району Кіровоградської області.
У 1962 році закінчив Олександрійське педагогічне училище. В 1968 році вступив до Київського державного художнього інституту. Після закінчення навчання був направлений на роботу в Кіровоградські художньо-виробничі майстерні на посаду живописця. Член Національної спілки художників України, лауреат обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства ім. Олександра Осмьоркіна за 2006 рік в номінації «Національна традиція».

Указом Президента України № 919 від 10 жовтня 2008 року С.Г. Шаповалову присвоєно почесне звання «Заслужений художник України». За високий рівень професійної майстерності, вагомий внесок у розвиток та пропагування образотворчого мистецтва Сергій Гаврилович нагороджений численними відзнаками Міністерства культури України, Національної спілки художників України та ін. Свою творчу діяльність він почав у 1986 році.

Сергій Гаврилович учасник багатьох міських, обласних, республіканських та зарубіжних виставок (“Нью-Йорк. Інтер-Експо 2002” (США), Берлін (Німеччина) та ін.).

У 2004 році відбулася персональна виставка художника в м. Гвадалахара (Іспанія). Учасник Всеукраїнської художньої виставки "Мальовнича Україна" 2007, 2018. У 2010 році в Національному музеї Тараса Шевченка у Києві було відкрито персональну виставку живопису «Розквітай, Україно!».

Роботи Сергія Шаповалова зберігаються в музеях та приватних збірках України, Іспанії, США, Ізраїлю та ін. Значна частина творів митця була закуплена Міністерством культури України.

Кіровоградською обласною державною телерадіокомпанією були відзняті короткометражні фільми про життєвий і творчий шлях Сергія Гавриловича Шаповалова: перший фільм демонструвався на каналі УТ -1 у 90-х роках ХХ ст. другий - у 2007 році «В акордах фарб моїх».

В 2008 році було створено телевізійну авторську програму В.І.Лісняк «Дар Божий» про персональну виставку Сергія Шаповалова «Польове розмаїття» в Кіровоградському обласному художньому музеї (Музеї мистецтв).

2012-го в Музеї мистецтв було презентовано документальний короткометражний фільм «Творчий портрет художника Сергія Шаповалова» із циклу «Вашим пензлем водила любов». Видавництвом «МАВІК» у 2007 році було видано альбом «Сергей Шаповалов».

«Гречка» висловлює співчуття рідним та близьким Сергія Шаповалова.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама