Суспільство

20 аудіоказок про природу вийшли з матеріалами для вдумливого читання

 Автор: Валерія Жовтун. 1764

До Дня української писемності та мови на YouTube-каналі Українського інституту книги вийшло продовження акції «365 казок на ніч» — 20 аудіоказок про природу.

bobru

Це перший блок нового сезону, у якому казки будуть представлені у трьох тематичних блоках. Перші 20 історій від сучасних українських авторів присвячені розмаїттю природи. Кожну аудіоказку супроводжують яскраві анімовані ілюстрації, тексти з правильними наголосами для коректного читання вголос і розвивальні завдання для дітей, розроблені методистом.

 «Підбираючи тексти, розробляючи анімовані ілюстрації та навчальні матеріали для акції „365 казок на ніч“, ми насамперед орієнтувалися на батьків та вихователів, які прагнуть розвивати у дітей навички вдумливого читання. А позаяк наповнення акції розраховане на наймолодших читачів, нам важливо було підготувати твори саме в інтерактивному форматі, який допомагає дітям легко і з інтересом пізнавати українську мову і літературу», — розповіла координаторка акції в УІК Юлія Колісник.
 

Рекомендації, щоб отримати максимум користі й задоволення від прослуховування «365 казок на ніч»: 

  • Уважно послухати з дитиною казку (затримати увагу допоможуть ілюстрації). 
  • Після перегляду відео зазирнути в опис  під ним і відкрити текст казки. 
  • Прочитати його разом і розібрати з малюком незрозумілі слова чи сюжетні моменти. 
  • Завантажити та роздрукувати файл з ігровими завданнями, які спрямовані на розвиток усвідомленого читання і навичок аналізу прочитаного. Серед завдань — малювання, лічба, аплікація, орігамі, завдання на логіку та багато інших. До більшості казок розроблені вправи з розвитку мовлення — вони спеціально марковані. Виконання таких вправ сприяє розвитку комунікативних здібностей дитини і є найвищою ланкою осмислення тексту. Ці прості завдання навчають дитину обговорювати прочитане й інтегрувати нове у власний досвід, а з віком привчають до регулярного читання. 

***
Акція «365 казок на ніч» спільно започаткована Українським інститутом книги та медіасервісом MEGOGO у 2020 році. Найперший — різдвяний — цикл, а також нові казки в акції доступні для прослуховування та перегляду на платформах засновників. 
Наступні цикли українських казок — про знання та героїв — вийдуть одночасно в аудіо та відеоформатах: аудіоказки можна послухати безплатно у мобільному застосунку MEGOGO у розділі «Аудіо» на смартфонах на базі iOS та Android, а також в автомобілях з аудіосистемою Android Auto та Apple CarPlay, відеоказки — на YouTube-каналі Українського інституту книги. Нові цикли про знання та героїв поступово з’являтимуться до кінця року.

 

Поширюйте

Коментуйте