Суспільство

На Козачому острові з’явився новий стінопис (ФОТО)

 Автор: Валерія Жовтун. 2270

«Шлях через Всесвіт» – назва нового муралу в Кропивницькому, створеного у рамках проєкту «Стінопис:kr».

PXL 20211106 142044122.MP

Малюнок розкриває тему мудрості та пізнання Всесвіту, повідомляють організатори проєкту.

Малюнок прикрашає одну зі стін в парку «Козачий острів».

Автор стінопису – учасники громадської організації "Покоління культури" з Олександрії  – художники, Василь Давиденко та Єгор Казьмін.

IMG 0694

Василю Давиденку 29 років, він розроблює ландшафтний дизайн, рекламний дизайн та понад вісім років малює мурали. Єгор Казьмін за фахом перекладач, йому 30 років. З 2007 року він займається графіті, з того часу брав участь у багатьох різних проєктах та фестивалях, подібних "Стінопису".

Як пояснили художники, малюнок "Шлях через Всесвіт" зображає процес пізнання всесвіту та взаємозв’язок у ньому. По центру картини зображена планета Земля. З правого боку бачимо немовля, яке пізнає об’ємну модель всесвіту. Матір дитини підтримує її та підводить до цієї моделі – це заступниця Всесвіту. Мудрець, який сидить з лівої частини роботи – це образ Наглядача, котрий підтримує навчання протягом нескінченного життя в нашому величному просторі.

IMG 0690

На реалізацію цього стінопису витратили 5256 гривні. 77% з них пішли на фарбу та інші матеріали, 17% – чай та перекус, 6% – транспортні витрати.

Нагадаємо, в рамках проєкту по місту має бути 10 стінописів. Частину з них наноситимуть вже навесні. Протягом жовтня в місті вже створили такі мурали: «Open your door», «Рибалка XXI», «Вир думок», «Поцілунок» та артоб’єкт «Юкубус №6».

Також шукають волонтерів для створення ще кількох муралів у Кропивницькому.

***

«Стінопис:kr» – спільний проєкт ГО «Молодіжна громадська організація КОВО» та «Клуб прогресивних ініціатив», у якому художники та волонтери малюють мурали на стінах Кропивницького.

Бюджет «Стінопис:kr» складає понад 30 000 гривень. Проєкт фінансується за допомогою добровільних внесків. Всі витрати спрямовані на обладнання та матеріали.

 

Поширюйте

Коментуйте