Суспільство

У медуніверситеті чергові кадрові зміни: звільнили ректора

 Автор: Ірина Маслюкова. 4787

З ректором Донецького національного медуніверситету Петром Кондратенком достроково розірвали контракт. Відповідний наказ підписав Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

 34460270 643707002644572 4218176222800117760 n

Підставою для звільнення став зокрема акт Державної служби якості освіти України від 22 жовтня 2021 року № 01-12/60-03-06/1.

Що каже звільнений ректор?

Ректор повідомив, що його звільнили за результати перевірки університету Державною службою якості освіти.

Навчальну базу у Кропивницькому перевіряла державна служба якості освіти. Розглядались три питання:

  1. Звернення людини, яка повідомила про те, що їй не вчасно видали диплом про освіту. З’ясувалось, що вона живе в Києві і до університету немає ніякого відношення.
  2. 12 травня 2021 року Вчена рада Донецького національного медичного університету ухвалила рішення про закриття філії в Кропивницькому. Рішення ухвалили без попереднього обговорення з колективом викладачів. Група викладачів з Кропивницького звернулись до прокуратури Донецької та Кіровоградської областей, через їх звільнення, порушення права на працю.
  3. Було звернення студентки, яка вступила в 2019 році, а в січні 2021 її відрахували. У січні їй не видали академічну довідку. Мене поновили на посаді 23 червня і ми видали їй академдовідку в липні, – каже Петро Кондратенко.

Переконує, не має відношення до цих порушень. Адже у цей час він не працював в університеті.

Фактично наказ складений на основі того, що я не робив. До цих порушень не маю ніякого відношення. Коли я вийшов на роботу, ми видали академічну довідку студентці. Тобто проблема до моменту звернення МОЗ до служби якості освіти була вирішена, – каже Кондратенко. – Мабуть, в МОЗ є деякі люди, яким дуже не подобається моя поведінка, те що я відстоюю Кропивницький, Маріуполь і загалом університет.

Також розповів, що 11 листопада 2021 року на своєму позачерговому засіданні Вчена рада університету прийняла звернення до Прем’єр-міністра України. Він вважає, що це також могли вплинути на його звільнення.

У нас є звернення до міністра про збереження університету. Є інформація про те, що наш університет намагаються зруйнувати повністю. Хочуть організувати, умовно кажучи, «донбаський університет», об’єднавши 4 виші на Донбасі, – додав Петро Кондратенко.

Петро Кондратенко повідомив, що оскаржувати наказ у суді і планує поновитись на посаді ректора.

Передісторія

Зазначимо, що взимку 2019 року ректора ДНМУ Петра Кондратенка відсторонили від посади у зв’язку з досудовим розслідуванням, пов’язаним з корупцією. 19 серпня 2020 громадськості представили в.о. ректора Донецького національного медичного університету Майю Єрмолаєву.

12 травня 2021 року Вчена рада Донецького національного медичного університету ухвалила рішення про закриття філії в Кропивницькому. 

На сайті вишу 22 червня 2021 опублікований наказ Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка про поновлення Петра Кондратенка на посаді на виконання рішення Орджонікідзевського районного суду Маріуполя.

Вже 23 червня поновлений ректор Донецького медичного університету Петро Кондратенко призупинив дію наказів про закриття філії вишу у Кропивницькому.

За його словами, вчена рада 11 листопада прийняла рішення про скасування рішення від 12 травня про закриття навчальної бази у Кропивницькому.

Поширюйте

Коментуйте