Суспільство

Студенти-іноземці та оренда приміщень: на чому планує заробляти педагогічний виш у Кропивницькому

. 3493

У Центральноукраїнському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка ректор та проректори розповіли сьогодні під час пресбранчу на чому заробляє і ще буде заробляти виш.

photo5251618845859362098

Ректор показує напрацювання брендбуку вишу

Оренда приміщень

Згодом на сайті університету повноцінно має запрацювати можливість онлайн забронювати спортзал чи конференц-залу вишу, оплативши послугу через «ПриватБанк». Нині така опція на сайті працює в пілотному режимі такого собі інтернет-магазину з оренди.

Як зауважив ректор вишу Євген Соболь, оренда  приміщень університету один зі способів заробітку на перспективу: «Кожен метр площі в університеті повинен заробляти кошти поза освітнім процесом».

Наразі фактично  всі спортзали вишу здаються в оренду, і це стосуватиметься нового стадіону факультету фізвиховання. Стадіон, який реконструювали кілька років, попередньо вже до кінця цього року планують здати в експлуатацію, а навесні 2022-го вже проводити перші спортивні змагання.

Студенти-іноземці й мовні послуги

– Очікуємо, що до нас прийдуть навчатися студенти-іноземці, які фактично принесуть з собою кошти. Поки ці питання актуалізуються і певна робота в цьому напрямку ведеться, – каже проректор з наукової роботи та грантової дільності вишу Лілія Клочек.

Попередньо вже у січні 2022-го розраховують на групу студентів з Африки на підготовчі курси з вивчення української мови.

–  З вступної кампанії, з липня, після вивчення української мови вони можуть вступати на будь-яку спеціальність, яка є в університеті, – каже ректор. – Тобто передбачається навіть не отримання додаткової ліцензії, а доукомплектовування у вже наявні групи для навчання  разом з українськими студентами. Де будуть комплектуватися повноцінні групи з іноземних студентів, там плануємо ліцензувати відповідні напрямки і навчати вже на спеціальність іноземні групи.

Але це поки перші кроки, зауважують у виші.

Також, за словами пані Клочек, виш бере участь у різних програмах на отримання міжнародних грантів.

В університеті розвивають мовний центр з вивчення англійської, польської мов. На базі вишу з липня держслужбовці можуть скласти іспит на володіння українською мовою.

–  Тут ми одразу заклали надання освітньої послуги – надання індивідуальних консультацій. Є групові, є колективні консультації, – розповів ректор вишу.

photo5251618845859362099

Розвиток оздоровчих послуг на базі профілакторію

Санаторій-профілакторій університету на Студентському бульварі нині, за словами ректора, надає такі послуги: масажу, фізіотерапевтичні, реабілітаційні. У планах розвивати напрямок оздоровчих послуг на базі профілакторію.

– Проробляються питання співпраці з поліклініками, підприємствами, установами, організаціями з приводу якості надання цих оздоровчих послуг, – каже Євген Соболь.

Хочуть зробити прибутковми їдальні

–  Крім заходів з додаткового залучення коштів, ми ще працюємо над тим, щоб більш ефективно використовувати ті фінансові ресурси, що в нас є,  – зауважив помічник ректора з економічних питань Олександр Матвєєв.  – Визначили напрямки, які є для нас збитковими, аналізуємо і працюємо над покращенням їхньої роботи.

Йдеться про базу відпочинку «Буревісник»,  а також їдальні.

За словами пана Матвєєва нині проводять профільні консультації, як краще використовувати ці об’єкти та вивести їх в прибуток.

Також у виші працюють над візуальним апгрейдингом бренду університету. Зокрема напрацювали брендбук вишу.

photo5251618845859362100

Нагадаємо, як педагогічний виш у Кропивницькому святкуватиме 100-річний ювілей.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама