Суспільство

Бренд без назви області: як планують почати брендування Кіровоградщини

 Автор: Ірина Маслюкова. 3383

24 листопада у театрі Кропивницького обговорювали питання створення бренду Кіровоградської області.

 

260525474 676274916688912 3822858983881644120 n

Це була перша зустріч в рамках розробки бренду області. До обговорень долучились представники молодіжних організацій, депутати, дизайнери, громадські діячі, бізнесмени, представники культури, представники громад.

Як у інших областях?

Під час зустрічі показали бренди інших міст та областей: Закарпаття, Волинь, Хмельниччина, Львівщина, Луганщина, Полтавщина, Рівненщина тощо.

Бренди областей мають логотип, фірмові кольори, шрифти, слогани.

Наприклад, ось так виглядає логотип Черкащини.

c

c2

Бренд-буки мають і міста на Кіровоградщині. Олена Сідорова, радниця міського голови Олександрії, презентувала бренд-бук міста. Над ним працювали три місяці з чернівецькою компанією. Логотипом бренду є комбінований графічний знак, що складається зі шрифтової частини та символу. Є три основні фірмові кольори з герба міста — жовтий, зелений і малиновий. Та слогани: «Ти і я Олександрія», «Моя мрія – Олександрія». За посиланням можна переглянути бренд-бук.

о

З чим асоціюється область?

Керівник Управління комунікацій з громадськістю Кіровоградської ОДА Віталій Останній презентував результати опитування з чат-бота голови облдержадміністрації. Люди відповіли на питання: з чим асоціюється область, що є символом і слоганом.

Серед асоціацій – аграрний край, родючі чорноземи, центр України, театр, скіфи, талановиті люди.

Символи: земля до обрію, соняшник з бджолами, сокіл і земля, хлібне колосся, степовий орел, театр Кропивницького.

Слогани пропонували такі: «Твій центр», «Мандруй до серця України», «Театральна столиця України», «Степова перлина» тощо.

Після презентацій відбулось обговорення пропозицій щодо створення бренду області.

Тарас Доненко, представник організації «Брендвіль», що займається розробкою брендів громад порадив зібрану інформацію з чат-ботів опрацьовувати й переосмислювати. Варто шукати щось унікальне, ідентичне, те що відрізняє Кіровоградщину від сусідніх регіонів.

Ми бачили такий підхід, коли працювали з Донецькою областю, це стереотипні враження людей і вони однакові. Базуватись на них не варто, – каже Тарас. – Наприклад, коли робили бренди громад у Луганській та Донецькій областях також стикались з асоціаціями «колоски, пшениця». Це є скрізь і люди про це пишуть.

Його колега порадила спочатку визначити мету і ціль бренду. Для чого його створюють та який виклик він буде вирішувати.

Варто бренд сприймати не лише як логотип і айдентику. У бренду має бути втілення розтягнуте в часі. Не просто зробили і поклали в полицю. Велика проблема, що деякі громади розробляють бренд, але не займаються втіленням, – каже Тарас.

Він додав, що бренд повинен допомагати в реалізації певних пунктів стратегії розвитку області.

Спершу сенс - потім логотип

Щоб сформувати запит від жителів області продюсерка Олена Горобець запропонувала провести глибинні інтерв’ю з максимально широким колом людей для того, щоб побачили не стереотипні уявлення про область, а глибше дослідити емоції людей, те чим пишаються.  

Графічний дизайнер Руслан Мотько додав, що спершу треба вибудувати сенс, який несе логотип.

Ми біла пляма і чорна діра, про нас ніхто не знає нічого. Як на мене, це є точка, з якої можна почати абсолютно нову історію сприйняття і позиціювання себе як бренду, – каже Руслан.

Директор з розвитку книгарні «Є» Андрій Домаранський відповів на питання «Яку проблему ми хочемо вирішити?»:

Ми не маємо обличчя, але ми хочемо, щоб воно було. Щоб нас впізнавали, – каже Андрій.

Він запропонував залучити професійних дизайнерів і експертів до створення бренду. Щоб вони підготували декілька варіантів бренд-буків і тоді залучати громадськість до вибору.

Проблема з неперейменованою назвою області

Ірина Ткаченко, директорка Агенції сталого розвитку «Хмарочос», вважає, що, по-перше, треба звернути увагу на назву області. Адже область досі не перейменована. Її підтримали Олена Горобець, Андрій Домаранський, Тарас Доненко.

Проте коли перейменують область ніхто не може сказати.

Термін, який був відповідно до законодавства –  2019 рік вже минув і немає зрушень в цьому напрямку. Якщо будемо чекати, коли змінять назву, можемо не дочекатись взагалі. Треба рухатись вперед. Можливо, це буде наша унікальність. Бренд – не буде зовсім прив’язаний до назви області, – додав Віталій Останній.

На обговореннях вирішили створити робочу групу, яка займатиметься технічною роботою зі збору пропозицій по брендуванню, їх опрацюванню та систематизації.

Жителів Кіровоградщини просять обрати кандидатів для робочої групи у Телеграмі.

 

 

Поширюйте

Коментуйте