Суспільство

Палаючі бочки та портрети Небесної Сотні: Кропивницький вийшов на Майдан (ФОТО)

 Автор: Валерій Лебідь. 13352

У восьму річницю Революції Гідності на центральну площу Кропивницького вийшли кілька десятків людей для того, щоб вшанувати полеглих побратимів та обговорити реконструкцію площі Героїв Майдану.

mayd1

Ініціатори сьогоднішнього заходу – учасник АТО, майданівець Олег Кокуленко та історик, учасник згаданих подій Юрій Митрофаненко, останній пояснив чому саме сьогодні вирішили скликати народне віче.

mayd2

– На мою думку, відпочатку це була мирна акція – Євромайдан, а вже 30 листопада після побиття студентів розпочалась активна фаза Революції Гідності, – сказав Митрофаненко. – Тож вдруге поспіль ми нагадуємо кропивничанам про події 30 листопада, коли Україна почала чинити опір і саме тоді, на мою думку, почалась Революція Гідності.

mayd3

Про події 2013-2014 років присутнім нагадує інсталяція з двох палаючих бочок, встановлених обабіч народного меморіалу з портретами героїв Небесної Сотні. Юрій Митрофаненко зачитав лист до міського голови з вимогою зберегти пам'ятний знак на існуючому місці.

mayd4

– Громадськості відомо і дуже непокоїть те, що в одному з планів реконструкції площі Героїв Майдану передбачено ліквідацію народного символу вшанування пам'яті Героїв Небесної сотні або перенесення його у інше місце. Одже ми заявляємо, що громада проти цього, адже це місце намолене, уславлене – це єдиний у нашому місті пам'ятник Героям Небесної Сотні. Тому ми хочемо зберегти це місце у теперішньому вигляді або при реконструкції тут має з'явитись пам'ятник учасникам Революції Гідності та Небесної Сотні, – заявив Юрій Митрофаненко.

mayd5

Присутні на зібранні кропивничани, одностайно підтримали зверення до міського голови Райковича, під яким свої підписи поставили кілька десятків громадян.

 

mayd8mayd7mayd9

Поширюйте

Коментуйте